MojElektromobil

Mnohí fanúšikovia značky Tesla sa isto nemôžu dočkať momentu, kedy sa zastúpenie automobilky presunie aj do našej krajiny. Podľa vyjadrenia Elona Muska, CEO spoločnosti, sa dočkáme už čoskoro.

Expanzia do východnej Európy

Na Twitteri nedávno oznámil, že verí, že sa jeho spoločnosť rozšíri aj na Slovensko, do Chorvátska, Srbska a väčšiny takzvanej východnej Európy. Potešujúce je, že by sa tak podľa neho malo stať už začiatkom budúceho roka. To znamená, že po dlhšej dobe bude firma opäť expandovať na nové trhy. Hovorí sa tiež o Poľsku, Maďarsku, Rumunsku a Slovinsku.

Podľa šéfredaktora Tomáša Gurského sa však Tesla snaží počet fyzických predajní znížiť. “Očakávame preto spustenie možnosti priamych objednávok zo Slovenska. Či sa u nás objaví showroom, zatiaľ nie je isté” dodáva v rozhovore pre HNonline.sk.

Tesla Model 3 zapad slnka

Elon doslova tweetol “Konečne bude môcť byť na nás Nikola Tesla hrdý, keďže autá po ňom pomenované sa ocitnú v jeho rodných krajoch!”. Našťastie nešpecifikoval, či tým myslí konkrétne Srbsko alebo Chorvátsko, takže nerozpútal ďalší z internetových bojov na tému pôvodu Nikolu Teslu…

Okrem toho, že sa spoločnosť chystá už čoskoro na Slovensko, do Českej republiky (a na Island) sa už “nasťahovala” v podobe servisného strediska. V Česku sa očakáva približne 10 000 elektrických vozidiel na cestách v roku 2020 a 250 000 v roku 2030.

Muskove výroky

Tento rok mal vizionár Musk viacero zaujímavých výrokov. V júli sa napríklad vyjadril v tom zmysle, že na Ukrajine plánuje vybudovať viac nabíjačiek. Reagoval tak priamo na prosby občanov Ukrajiny, ktorí to od neho na internete žiadali.

Musí si však na podobné výroky dávať pozor, keďže mu americké bezpečnostné služby a Komisia pre cenné papiere a burzy nariadili nešíriť informácie, ktoré by mohli zásadne ovplyvniť akcie jeho firmy.

Pražská pobočka Tesly

Tesla a štátne dotácie?

Zdá sa teda, že už čoskoro sa budeme môcť pripojiť do spoločenstva krajín, kde Tesla kraľuje v rebríčkoch predávanosti.

Na to však, najmä s ohľadom na výšku príjmov bežného Slováka, budú potrebné štátne dotácie. Aj s nimi je však pred nami dlhá cesta, no konečne sa na ňu budeme môcť vydať. Je možné, že najskôr sa môžeme tešiť na servisné stredisko a showroom, resp. predajňu značka otvorí až následne. To však v súčasnosti nie je potvrdené.

27. septembra 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+