MojElektromobil

Predaje Tesly raketovo stúpajú, a vo svete elektromobilov sa im darí stále viac. V posledných týždňoch však táto značka zažíva zlaté časy. Informoval o tom portál elektrek.

Tesla podľa zdrojov, ktoré sú oboznámené so situáciou, zaznamenáva v ostatných dňoch dramatický nárast počtu objednávok, a to nielen v Spojených štátoch amerických. Primárnym dôvodom má byť práve zvyšujúca sa cena pohonných hmôt. Na dodávkach objednaných elektromobilov sa však vo významnejšej miere nepodpíše, nakoľko automobilka využíva svoje dostupné výrobné kapacity na maximum a objednávky sú zaradené do poradovníka.

Konflikt na Ukrajine nahráva Tesle do karát

Uprostred krízy na Ukrajine a vďaka sankciám, ktoré majú vyvinúť tlak na Rusko, výrazne stúpli ceny ropy a plynu. Ropa atakuje rekordné ceny za barel, čo platí aj pre priemerné ceny benzínu a nafty.

Tesla Model 3 SR+
Elektromobily Tesla sú stále bežnejšie aj u nás |  Foto : Radovan Hlôška

Táto skutočnosť sa dotkne v podstate každého odvetvia. Znamená to však aj to, že ľudia si musia korigovať svoje výdavky na benzín a na naftu. Vždy ak človek ide na čerpaciu stanicu, pripomenie si, že geopolitická situácia vplýva aj na jeho peňaženku a to tým, že sa dostane do práce o niečo drahšie.

Ľudia, ktorí sa v súčasnosti zamýšľajú nad kúpou nového auta, práve z tohto dôvodu zvažujú aj elektrickú alternatívu. U niektorých je to z frustrácie zo stúpajúcich cien benzínu, u iných jednoducho preto, lebo si urobia kalkuláciu nákladov na vlastníctvo auta a uvedomia si, že z dlhodobého hľadiska v podstate ide o lacnejšiu alternatívu za auto so spaľovacím motorom.

Tesla je dlhodobo najväčšou značkou zameranou na výrobu a predaj elektromobilov na svete. Preto vlastne nie je prekvapením, že sa zvýšený záujem o kúpu elektromobilov pozorovateľne prejavuje práve v prípade Tesly.

Predaje Tesly raketovo stúpajú takmer všade

Zdroje oboznámené s aktuálnou situáciou uviedli, že Tesla tento týždeň zaznamenala nárast objednávok v niekoľkých častiach Spojených štátov amerických. Rovnaká situácia je pravdepodobne prítomná aj v Európe, ale aj iných častiach sveta. Tento nárast by mal v niektorých prípadoch atakovať hodnotu 100 percent.

Začiatok výroby a dodávok Gigafactory Texas by mal vo významnej miere dopomôcť k tomu, aby Tesla túto situáciu zvládla čo najlepšie a nové objednávky vybavila čo najrýchlejšie.

Samozrejme sa očakáva, že podobné navýšenie objednávok elektromobilov zaznamenávajú aj ďalšie automobily. Vo všeobecnosti sa očakáva, že porastie záujem o známe modely, ako sú napríklad Hyundai Ioniq 5 alebo Volkswagen ID.4. Tieto modely však môžu mať obmedzenú dostupnosť a relatívne dlhé zoznamy čakateľov, no to je dnešná realita automobilového priemyslu ako takého.

Náš tip
Zoznam elektromobilov, ktoré kúpite na Slovensku v roku 2022
13. marca 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+