MojElektromobil

Spoločnosť Posche AG sa rovnako ako konkurencia rozhodol elektrifikovať väčšiu časť svojej flotily. Po novom aj SUV Porsche Cayenne sa dočká svojej elektrickej verzie. Spoločnosť oznámila, že výroba štvrtej generácie vozidla bude sústredená v bratislavskom závode Volkswagen Slovakia, informuje Porsche.

Cayenne sa stane štvrtým plne elektrickým modelovým radom zo stajne Porsche. Zaradí sa tak za Taycan, Macane a 718. Spoločnosť oznámila, že po Cayenne neskôr príde aj ďalšie plne elektrické SUV, ktorého výroba začne niekedy v druhej polovici tejto dekády.

“Závod v Bratislave odviedol v posledných rokoch vynikajúcu prácu a získal viacero ocenení. Budúci Cayenne bude prvým plne elektrickým SUV, ktoré sa tam bude vyrábať. Som si istý, že tamojší tím bude precízne pripravený a dostane novú generáciu na štartovaciu čiaru – keď na to príde čas – v charakteristickej kvalite Porsche.”

Albrecht Reimold, člen predstavenstva

cayenne
Prototyp nového Cayenne | Zdroj: Porsche

Porsche Cayenne je na trhu viac ako 20 rokov a patrí medzi bestsellery tohto výrobcu. Za minulý rok predali viac ako 95 000 kusov vozidiel tohto typu. Už od začiatku výroby (2002) je úzko spätý s Bratislavou. Nafarbené telá vozidiel posielali z Bratislavy priamo do Lipska, kde ho celý skonštruovali.

Pri predstavení tretej generácie Cayenne sa jeho celá výroba v roku 2017 preniesla do Bratislavy. U nás sa vyrábali automobily so spaľovacími motormi, ale aj plug-in hybridy. Momentálne sa závod pripravuje na sériovú výrobu modernizovaného Cayenne. Najväčších zmien sa oproti modelu z roku 2017 dočkala hnacia sústava, podvozok, výbava, konektivita ale aj celkový dizajn.

Hlavným cieľom inžinierov v Porsche je dosiahnuť širší rozsah medzi výkonom vozidla pri bežných presunoch, komfortom na dlhých trasách a jeho špičkovými schopnosťami v terénnom prostredí. Nový elektrický Cayenne si určite nájde svoju klientelu a rozhodne sa s ním stretneme aj na našich cestách.

Náš tip
Zostáva najväčším exportérom, vyrába prevažne SUV. Volkswagen hodnotí rok 2022
24. marca 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+