MojElektromobil

Zatiaľ čo svetová pozornosť je zameraná na Taycan, prvé elektrické vozidlo od Porsche, jeho inžinieri pracujú na lacnejšom modeli. Náhrada za dvojičky Boxster a Cayman základnej úrovne 718 bude úplne elektrická.

Novinári predpokladajú tieto špecifikácie:

  • Dva elektrické motory s výberom pohonu zadných alebo všetkých kolies
  • Celkový výstupný výkon 400 koní
  • Hliníkový podvozok
  • Dostupnosť v roku 2023

Porsche a Rimac

Investícia spoločnosti Porsche do spoločnosti Rimac je dôležitá z hľadiska ďalšieho vývoja elektrických áut. Zatiaľ čo tento startup s modelom Taycan nemal príliš spoločného, tak prvý projekt chorvátskej spoločnosti sídliacej v Stuttgarte si trúfa na vytvorenie elektrického auta z názvom Macan. Ďalší vývoj sa zameria na malé športové autá.

Bude 911 tiež plno elektrická?

Porsche 718 elektromobil

Porsche vie, že prišiel čas pre plne elektrickú 911, ale kvôli 70-ročnej ikone si nechávajú tento krok na neskôr. Namiesto toho bude nový facelift 992.2 obsahovať hybridnú alternatívu ako Panamera a Cayenne. Platforma bola navrhnutá tak, aby sa v budúcnosti mohla pridať elektrifikovaná hnacia sústava. Práca plne elektrického športového automobilu Porsche však spadne na nástupcu 718.

Lutz Meschke, podpredseda Porsche AG: „V segmente športových automobilov musíme myslieť čisto na elektromobily. V prípade modelu 911 to bude trochu ťažké, ale v prípade modelu 718 si myslím, že by to mohol byť veľmi dobrý krok do budúcnosti. Na úplne novej platforme môžeme potom diskutovať o zdieľaní s ostatnými značkami.

9. novembra 2019
Zdroj: carmagazine.co.uk

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+