MojElektromobil

Populárny elektromobil Nissan Leaf, ktorý do značnej miery dláždil cestu cenovo dostupným elektrickým modelom, má čakať náhly koniec. Informáciu priniesol portál Automotive News s odvolaním sa na tri zdroje oboznámené so situáciou. Téme sa venoval portál InsideEVs. Podľa spomínaných zdrojov z prostredia automobilového priemyslu má súčasný model onedlho dostať úplnú stopku a nedočká sa už ďalšej generácie.

Ukončenie výroby ale nemá byť náhle. Má k nemu dôjsť postupne, pričom aktuálne plány počítajú, že výroba ustane v roku 2025. Obľúbený model má pred sebou ešte niekoľko posledných rokov. Zaujímavé je, že Nissan už nepočíta s novou generáciou, ale namiesto toho chce siahnuť po úplne novom modely. Ten sa má stať priamou náhradou.

Nissan Leaf sa vyrába už od roku 2010. Za tento čas prešiel viacerými úpravami, ktoré sa k zákazníkom najvýraznejšie dostali v podobe druhej generácie plne elektrického modelu. Medzigeneračný posun bol síce výrazný, no v porovnaní s dnešnými štandardmi Leaf už tak trochu stráca dych. Značka navyše prichádza s novými zaujímavými modelmi, čerstvý príklad ktorých nájdeme v modely Nissan Ariya.

Nissan zatiaľ informácie o prípravách konca pre model Leaf nekomentuje. Na druhú stranu treba pripomenúť, že už v októbri 2021 sa do pozornosti dostali prvé informácie o nástupcovi tohto populárneho modelu. Má ísť o kompaktný crossover, postavený na platforme CMF-EV ktorý sa bude vyrábať vo fabrike Sunderland. Aj v tomto prípade sa spomínal rok 2025, takže je tu veľká pravdepodobnosť, že nejde o žiadnu náhodu.

Náš tip
Oplatí sa jazdiť na elektromobile? Moje dva roky s Nissan Leaf | BLOG


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

18. júla 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+