MojElektromobil

Nemecký koncern Daimler, stojaci za značkou Mercedes-Benz, plánuje počas tohto roka dramatickým spôsobom zvýšiť podiel elektrických áut v celkových predajoch svojich vozidiel. Ide o priamu reakciu na čoraz vážnejšie finančné hrozby súvisiace s nastavenými emisnými kvótami v Európe.

Veľkým pomocníkom má byť práve zvýšenie predajov čistých elektromobilov a plug-in hybridov, na podporu čoho sa ide značka Mercedes-Benz zamerať. V roku 2020 chce podiel týchto kategórií na celkovom predajnom objeme zvýšiť až štvornásobne. Informuje o tom portál Electrek s odvolaním sa na hovorcu spoločnosti.

Naplnenie optimistickej vízie má umožniť vlastné zázemie pre produkciu batérií, ktorá bola v ostatnom čase zvýšená. Automobilka tak zjavne bude schopná bez väčších problémov dodávať nové elektrické autá. Upresňuje, že batérie si bude vyrábať v deviatich fabrikách naprieč tromi kontinentmi.

Čo sa týka produkcie samotných vozidiel, tá bude primárne prebiehať v závode v nemeckom meste Brémy, odkiaľ už vychádza Mercedes-Benz EQC. Daimler pri tejto príležitosti poprel informácie o možnom znížení výroby a uviedol, že na rok 2020 je aktuálne naplánovaných 50 000 kusov EQC.

V Brémach má byť čoskoro spustená aj výroba nového elektrického modelu rodiny EQ. Spoločnosť to bližšie nekonkretizovala, no pripomína, že značka Mercedes-Benz bude mať do konca roka 2022 na trhu viac ako 10 rôznych čisto elektrických vozidiel. Z dlhodobého pohľadu chce dokonca elektrifikovať celé svoje portfólio.

V súvislosti s prezentovanými plánmi sa spomína, že už teraz je nad slnko jasné, že produkcia hybridných vozidiel Mercedes-Benz tento rok výrazne poskočí a rásť bude aj výrobný objem modelu EQC. Pohybovať sa vraj bude “v úplne iných číslach”.

Náš tip
Vitajte v budúcnosti: Mercedes-Benz Vision EQS | Frankfurt 2019
20. februára 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+