MojElektromobil

Ola Källenius, predseda predstavenstva spoločnosti Daimler a šéf spoločnosti Mercedes-Benz, potvrdil, že spoločnosť vyrobí elektrickú verziu vozidla triedy G. Zaviazal sa k tomu počas vystúpenia na Automobilwoche Kongress v Berlíne.

Zmenenie vozidla triedy G na elektromobil by zmenilo toto auto s obrovskou spotrebou na vozidlo s nulovými emisiami. Källenius spomenul, že sa diskutovalo o odstránení ikonického modelu. Namiesto toho bude zrejme elektrifikovaný.

Arnold už má elektrické G-čko

Elektrický variant triedy G sa stal realitou už v januári 2018, keď spoločnosť Automotive News informovala, že Arnold Schwarzenegger tlačil na bývalého generálneho riaditeľa spoločnosti Daimler Dietera Zetscheho, aby zrealizoval tento projekt. Källenius nahradil Dietera Zetscheho ako predsedu správnej rady spoločnosti Daimler AG 22. mája 2019.

Schwarzenegger mal svoj vlastný prerobený elektrický model triedy G ešte rok pred tým, než sa len niečo podobné spomenulo. Teraz vieme, že elektrická trieda G je na ceste.

EQ séria značky Mercedes-Benz

Úsilie o elektrické vozidlo značky Mercedes-Benz bolo pod značkou „EQ“, počínajúc elektrickým SUV značky Mercedes-Benz EQC, ktoré sme testovali v redakcii. V auguste tohto roka bol v Nemecku predstavený aj elektrický van EQV.

V roku 2017 nemecká automobilka taktiež predstavila aj elektromobil Mercedes-Benz „EQA“. Do roku 2022 Daimler plánuje, aby Mercedes-Benz ponúkal elektrické verzie pre všetky modely svojich automobilov.

Källenius spomína o záväzku spoločnosti Mercedes-Benz v oblasti elektrických vozidiel:

„Všetky systémy fungujú. Do vývoja nášho portfólia vozidiel EQ investujeme viac ako 10 miliárd eur. Do roku 2022 uvedieme na trh viac ako 10 rôznych úplne elektrických vozidiel.

Budeme tiež elektrifikovať celé portfólio Mercedes-Benz a naši zákazníci tak budú mať v každom modelovom rade Mercedes-Benz na výber aspoň jednu alternatívu elektrickej s elektrickým pohonom, celkovo teda celkovo 50.“

9. novembra 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+