MojElektromobil

Kona od Hyundai patrí medzi najobľúbenejšie elektromobily. Automobilka nás teraz prostredníctvom tlačovej správy informovala o tom, že nová Kona dostáva novú výbavu N Line+, ktorá je ladená športovo a obsahuje viacero jedinečných prvkov a doplnkov v exteriéri aj interiéri. Ide o najvyššiu možnú výbavu vozidla, pričom v porovnaní s doterajšou najvyššou výbavou Electric+ je drahšia o 1800 eur.

Hyundai Kona Electric N Line+
Zdroj: Hyundai

Výbava N Line sa tak po prvýkrát obsahuje vo všetkých variantoch modelu Kona. Benzínovom, hybridnom aj elektrickom. V prípade elektrickej verzie ide dokonca o prvý elektromobil automobilky, ktorý je možné získať v tejto športovo ladenej výbave.

Výbava N Line+

Elektrická Kona vo výbave N Line+ ponúka viacero jedinečných dizajnových prvkov. Vonku zaujme špeciálny predný aj zadný nárazník, spätné zrkadlá lakované v čiernej farbe, ale aj súprava špeciálnych 10-palcových zliatinových diskov kolies, ktoré sú navrhnuté tak, aby zvýraznili športový vzhľad auta.

Hyundai Kona Electric N Line+
Zdroj: Hyundai

Vo vnútri sa nachádzajú športové sedadlá s logom N Line obsahujúce kontrastné červené prešívanie, špeciálny kožený volant v dizajne N Line a ďalšie červené detaily na volante a palubnej doske.

Mohlo by vás zaujímať:

N Line prvky na novej elektrickej Kone:

  • Špeciálny N Line predný a zadný nárazník,
  • vonkajšie spätné zrkadlá s ukazovateľmi smeru lakované v čiernej lesklej farbe,
  • spodná lišta okolo bočných okien v čiernej farbe,
  • bočné prahy v striebornej farbe,
  • špeciálne 19-palcové zliatinové disky v exkluzívnom N Line dizajne,
  • špeciálny športový kožený volant v N Line dizajne,
  • exkluzívne športové kovové pedále v N Line dizajne,
  • poťah stropu interiéru v čiernej farbe,
  • špeciálne športové sedadlá N Line s červeným kontrastným prešívaním,
  • čalúnenie sedadiel v kombinácii koža / Alcantara.
Hyundai Kona Electric N Line+
Zdroj: Hyundai

Hyundai Kona N Line+: Cena a dostupnosť na Slovensku

Nová edícia elektrickej Kony je dostupná len vo verzii s vyššou kapacitou akumulátora (64,8 kWh), pričom cena po zohľadnení akciového bonusu začína na 50 090 € s DPH. Rozdiel v cene medzi touto a doteraz najvyššou verziou je 1800 eur.

VýbavaBatériaVýkonCenníková cenaAkciová cena
ELECTRIC48,6 kWh99 kW43 490 €41 990 €
ELECTRIC64,8 kWh150 kW48 490 €46 990 €
ELECTRIC+64,8 kWh150 kW49 790 €48 290 €
N LINE+64,8 kWh150 kW51 590 €50 090 €

V ponuke je aj príplatková výbava. Napríklad 1200 € stojí otvárateľné strešné okno, no v ponuke sú aj príplatkové laky, strecha lakovaná v čiernej farbe či Premium Pack s elektricky nastaviteľnými relaxačnými prednými sedadlami, funkciou digitálneho kľúča a diaľkovým inteligentným parkovacím asistentom.

Konkurencia

Čo sa týka konkurencie, najbližším konkurentom je prirodzene jeho koncernový súrodenec, Kia Niro EV. Základná cena vozidla štartuje na sume 42 490 eur a v ponuke je len s väčším akumulátorom s kapacitou 64,8 kWh. Teda rovnako ako nová Kona v najvyššej výbave. V cenovej kategórii novej Kony však nájdeme aj iné elektromobily, ktoré možno nie sú priamou konkurenciou, no cenovo sú si veľmi podobné.

Pod 50-tisíc eur je možné kúpiť napríklad aj väčšie modely z koncernu. Napríklad IONIQ 5, IONIQ 6 či Kia EV6. Zaujímavou alternatívou môže byť tiež Cupra Born či Volkswagen ID.3.

Náš tip
23 elektromobilov v teste rýchlosti nabíjania v zime. Ako dopadli?


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

16. februára 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+