MojElektromobil

Známy prevádzkovateľ nabíjacej infraštruktúry na Slovensku, ZSE Drive, si pre svojich zákazníkov na dnešný deň pripravil veľké prekvapenie.

Od 12.2.2024 ZSE Drive spúšťa mobilnú aplikáciu ZSE Drive už aj vo verzii Apple CarPlay. Znamená to, majitelia Apple mobilných telefónov vedia nájsť aplikáciu už aj priamo v infotainmente (na palubnej obrazovke) svojho elektrického vozidla. Podmienkou je samozrejme podpora Apple CarPlay vo vozidle a spárovaný či k infotainmentu fyzicky pripojený mobilný telefón.

S nadšením oznamujeme príchod úplne novej funkcionality do našej mobilnej aplikácie – Apple Car! Teraz si môžete zjednodušiť a zabezpečiť pohodlné ovládanie aplikácie pri šoférovaní.

Pohodlný prístup ku všetkým informáciám

Cez ZSE Drive aplikáciu majú zákazníci prístup k informáciám o blízkych nabíjacích staniciach, ich dostupnosti a konektoroch. Cez filter je možné nastaviť preferenciu nabíjania (napr. zvoliť iba ultrarýchle nabíjacie stanice, či vylúčiť drahšie roamingové stanice) a nájsť tak vhodné nabíjacie stanice pre plánovanú cestu.

K zvolenej nabíjacej stanici je možné spustiť navigáciu priamo cez infotainment. Spustenie či ukončenie nabíjania na nabíjacej stanici sa ale naďalej realizujú cez aplikáciu v mobilnom telefóne.

Počíta aj s verziou pre Android Auto

Po vyhodnotení prevádzky a feedbacku zákazníkov na aplikáciou ZSE Drive pre Apple CarPlay sa plánuje aj vytvorenie verzie aplikácie pre prostredie Android Auto.

Pripomeňme si, že svoju aplikáciu nedávne aktualizoval aj Sygic. Pridala do nej jednu z najžiadanejších funkcií, ktorá zvyšuje pohodlie a bezpečnosť pri šoférovaní nadrozmerných vozidiel. Informácie o zaujímavej aplikácií z prostredia elektromobilov sme sa dozvedeli aj od značky ŠKODA. Tá v roku 2023 spustila takzvané digitálne trhovisko Škoda GO.

Náš tip
Elektromobil Roka 2024 powered by ČSOB Leasing: Nominujte elektromobily pre kategóriu Nominácia verejnosti!
12. februára 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+