MojElektromobil

Slovenská spoločnosť Sygic uviedla jednu z najžiadanejších funkcií, ktorá zvyšuje pohodlie a bezpečnosť pri šoférovaní nadrozmerných vozidiel – po Apple CarPlay spred dvoch mesiacov prišla na rad podpora aj pre Android Auto. Spárovanie mobilného zariadenia s vozidlom umožňuje šoférom kamiónov a karavanov bezprobémovú navigáciu prepojenú s celým infotainmentom.

„Sme veľmi radi, že môžeme priniesť takúto skvelú novinku, ktorá zjednoduší život našim zákazníkom, bez ohľadu na to, aký operačný systém majú vo svojom mobilnom zariadení – Sygic GPS Truck & Caravan Navigácia je prvá navigácia pre veľké vozidlá, ktorá podporuje CarPlay a Android Auto,”

Roman Paulen, Chief Marketing Officer Sygicu

Navigácia určená pre kamióny a iné veľké vozidlá ako karavany, nákladné vany, či autobusy, zohľadňuje pri výpočte trasy rozmery vozidla, maximálnu rýchlosť, emisie, ale aj špecifiká nebezpečného nákladu.

navigácia Sygic
Sygic GPS Truck & Caravan Navigation | Zdroj: Sygic

Offline mapy ako hlavný benefit navigácie Sygic

Na rozdiel od iných navigácií, Sygic obsahuje offline mapy, ktoré poskytujú navigáciu bez prerušenia aj v oblastiach s obmedzeným internetovým spojením. To môže byť významným benefitom najmä pre karavanistov a kamionistov, ktorí prechádzajú cez menej známe odľahlé lokality.

V jednom balíku Premium získajú upozornenia o maximálnej povolenej rýchlosti, aktuálne ceny palív, dynamického asistenta pre jazdné pruhy, vrátane špecifických bodov záujmu ako sú parkovacie miesta alebo kempingy.

Sygic teraz ponúka doživotnú licenciu Premium Truck a doživotnú licenciu Premium Caravan, obe so zrkadlením navigácie cez CarPlay alebo Android Auto.

Sygic GPS Truck & Caravan Navigation
Sygic GPS Truck & Caravan Navigation | Zdroj: Sygic

Ako používať Sygic cez Android Auto:

  1. Pripojte telefón k vášmu infotainment systému pomocou USB portu.
  2. Na obrazovke sa zobrazí ikona Sygic GPS Navigácie.
  3. Kliknite na ikonu Sygic a môžete sa navigovať.
  4. Po pripojení môžete ovládať Sygic GPS Navigáciu pomocou dotykovej obrazovky alebo tlačidiel vášho auta.

Technológia Android Auto nie je podporovaná všetkými autami. Pred zakúpením tejto licencie prosím skontrolujte, či vaše auto podporuje Android Auto. Potrebné informácie nájdete napríklad na oficiálnych stránkach vašej automobilky.

Ako jednoducho skontrolovať, či je váš telefón a auto kompatibilné s Android Auto:

  1. Odomknite telefón a pripojte ho do USB portu vo vašom aute.
  2. Na obrazovke vášho auta ťuknite na „Aplikácie“.
  3. V zozname aplikácií vyberte Sygic.
  4. Ak sa na displeji zobrazí správa s oznamom, že ste pripojený k Android Auto, môžete si túto licenciu bez obáv zakúpiť.

Taktiež aj Google Mapy v ostatných rokoch dostali niekoľko špecifických vylepšení určených pre majiteľov elektromobilov a plug-in hybridov. Išlo hlavne o novinky napojené  na nabíjacie stanice.

Náš tip
Google Mapy prinášajú ďalšie novinky pre majiteľov elektromobilov
22. januára 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+