MojElektromobil

Európa sa má v blízkej budúcnosti dočkať ďalšieho cenovo dostupného elektromobilu s cenovkou okolo 20 000€. Aktuálne sa pod touto hranicou v našich končinách predáva len plne elektrická Dacia Spring, ktorá stojí 19 000 €. Mierne nad hranicou 20 000 € sú v ponuke elektrické modely Smart, kde začíname približne na 22 000 €, a ak pôjdeme ešte o pár tisíc vyššie, tak za 26 000 € máme model Fiat 500e.

Spomínané modely majú okrem relatívne podobných cien spoločné aj to, že spadajú do kategórie kompaktných mestských vozidiel. A práve túto kategóriu chce svojim vlastným cenovo dostupným elektromobilom doplniť Hyundai. Ako informuje portál Automotive News Europe, automobilka potvrdila, že pre Európu pripravuje elektrický hatchback, ktorý by mal byť nástupcom mestského auta Hyundai i10.

Hyundai nie je jedinou automobilkou, ktorá má víziu ponúkať cenovo dostupný plne elektrický model. Predajná cena okolo hranice 20 000€ je odvážnou ambíciou mnohých výrobcov. Pomerne hlasno o tom už dlhší čas rozpráva koncern Volkswagen, no v tejto súvislosti sa spomínala aj Tesla s modelom známym pod označením Model Q.

Automobilky v Európe budú potrebovať aj lacnejšie elektromobily, hlavne v kontexte avizovaného prechodu na zelenú mobilitu. Momentálne je ale vývoj takýchto modelov značne problematický. Jednak tu stále máme takzvanú čipovú krízu, no súčasne zažívame obdobie rekordnej inflácie, ktorá jednoducho povedané ceny tlačí smerom hore.

Hyundai v súvislosti s novým modelom neprezradil žiadne ďalšie podrobnosti. Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident pre marketing a produkty spoločnosti Hyundai Motor Europe, okrem ceny prezradil len toľko, že príprava verzie pripravenej na sériovú výrobu potrvá ešte nejaký ten čas.

Náš tip
Populárny elektromobil od Nissanu má čakať koniec. Chystá sa niečo nové
19. júla 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+