MojElektromobil

Juhokórejská automobilka Hyundai tento rok oslavuje 45. výročie svojho vzniku. No a čo by to bolo za oslavu, keby sa táto spoločnosť neohliadla späť za tým, čo ju za týchto 45 rokov formovalo.

Inšpirovaný modelom Hyundai Pony Coupé

V súvislosti s tým sme sa dočkali nového konceptu elektromobilu, ktorý nesie jednoduchý názov Hyundai 45. Toho sa síce s najväčšou pravdepodobnosťou nikdy skutočne nedočkáme, no výrobca takto ukazuje, čo je jeho prioritou do budúcnosti. No a sú ňou práve elektromobily. Názov Hyundai 45 inak okrem spomenutého výročia odkazuje aj na legendárny „diamantový“ tvar automobilov z konca 70. a začiatku 80. rokov.

Týmto pojmom je označovaná karoséria so 45-stupňovými prechodmi zadnej a prednej strany auta. Najznámejším „diamantovým“ autom je nepochybne DeLorean DMC-12, ktorý sa objavil vo filmovej klasike Návrat do budúcnosti. Málokto však vie, že tento dnes už veterán bol do značnej miery inšpirovaný modelom Hyundai Pony Coupé. Ten bol predstavený ešte v roku 1974 a išlo o prvé masovo predávané vozidlo juhokórejskej spoločnosti.

Práve z neho teda koncept Hyundai 45 vychádza, aj keď by to na prvý pohľad zrejme povedal len málokto. Tento koncept je totiž víziou budúcnosti, čo sa na jeho dizajne značne podpisuje. Aj tak ale disponuje viacerými zaujímavosťami, ktoré by sme rozhodne privítali na elektromobiloch aj dnes. Ide napríklad o LED svetlá pri spodnej hrane dverí, ktoré slúžia na zobrazenie stavu batérie.

Ďalej je to pokročilý infotainment systém zobrazovaný na jedinom displeji o dĺžke celej prístrojovej dosky. Čo sa ešte interiéru týka, ten je poriadne minimalistický, pričom ponúka drevené prvky. Minimalistický je však aj dizajn karosérie, na ktorej najviac zaujmú ostro rezané línie s nádychom futurizmu.

18. septembra 2019
Zdroj: TheVerge

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+