MojElektromobil

Dvojica silných mien automobilového priemyslu spája svoje sily, aby posilnenou ponukou cenovo dostupných elektromobilov zabojovali proti aktuálnemu lídrovi – Tesle. Na spoločnej platforme z dielne dvojice General Motors a Honda môžu od roku 2027 potenciálne vzniknúť milióny elektromobilov, ktoré by mali prilákať zákazníkov práve vďaka priaznivej cene. Téme sa venoval Reuters.

Nové partnerstvo posilňuje doterajšie plány koncernu General Motors, ktorý mal v roku 2024 začať s produkciou dvoch plne elektrických SUV pre Hodnu. Konkrétne ide o modely Honda Prologue a Acura.

Najnovšie by do hry mali vstúpiť už aj nešpecifikované kompaktné crossovery využívajúce platformu Ultium práve od General Motors. Podrobností o novej dohode je zatiaľ veľmi málo, no celkový zámer je prezentovaný jasne.

Predaje Tesly rastú priam závratne a dopyt po elektromobiloch je chce duo General Motors a Honda presmerovať aj na svoju stranu. Výsledkom spoločného úsilia má byť dokonca prekonanie predajov Tesly, a to do roku 2025. Tá mimochodom za prvý kvartál 2022 zákazníkom dodala 310 048 elektromobilov. Vec sa ale má tak, že ani súčasný líder na poli elektromobily nespí na vavrínoch a má vlastné plány.

Elon Musk pred časom odvážne uviedol, že v horizonte najbližšej dekády by Tesla mohla predávať až 20 000 000 elektromobilov ročne.

Pod označením cenovo dostupné novinky pre masy zo strany GM a Hondy sa majú skrývať modely s cenovkou pod hranicou 30 000 dolárov, ktoré budú predstavovať lákavú možnosť pre prechod na elektromobilitu. Spoločnosti budú pracovať aj na výskume a vývoji batériových technológií, nakoľko túto oblasť vnímajú ako jednu z kľúčových pre dlhodobé znižovanie predajnej ceny elektromobilov.

Náš tip
Ani Lexus neostane bez elektromobilu. Nový model dostane netradičný volant
7. apríla 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+