MojElektromobil
eAutoportal 25. septembra 2017

Žilina má za sebou 2. ročník podujatia, ktoré sa zameriava na propagáciu elektromobility. Aký bol eMobility Day Žilina 2017 a čo všetko bolo možné vidieť či vyskúšať.

Pri príležitosti európskeho dňa mobility zažila Žilina v piatok 22. septembra podujatie eMobility Day Žilina 2017. V rámci neho bolo k videniu množstvo elektrických automobilov, pričom v niekoľkých z nich sa mohli návštevníci aj odviesť. K dispozícii boli aj bicykle od Arriva Bike, ktoré by sa mohli objaviť v Žiline v rámci verejného zdieľania bicyklov už budúci rok. Na podujatí mala svoj stánok aj spoločnosť SSE, ktorá propagovala svoju eko-službu Zelená domácnostiam.

Náš tip
V Nitre sa budú možno vyrábať elektromobily koncernu Jaguar Land Rover

emobility day zilina 2017

Asi najväčším lákadlom podujatia boli elektrické automobily. Návštevníci mohli obdivovať vozidlá ako Tesla Model STesla Model X, Fisker Karma, BMW i3, Mitsubishi Outlander PHEV, Hyundai Ioniq Plug-in Hybrid, Nissan Leaf, Fiat 500e či Peugeot iOn. Doobeda bol k videniu aj Opel Ampera a elektromobil Žilinskej univerzity – Edison. No a na oboch Teslách, Fiskeri a Mitsubishi ste sa mohli aj odviesť.

Žilinská radnica plánuje budúci rok spustiť v meste tzv. bikesharing, čo je zdieľanie/požičiavanie verejných bicyklov. Uvažuje sa o 25 staniciach s celkovo 100 bicyklami. Na akcii prezentovala systém bikesharingu spoločnosť Arriva, ktorá už úspešne prevádzkuje túto službu v Nitre.

Náš tip
Zákaz vjazdu dieselov do centier slovenských miest bližšie k realite

Životné prostredie sa dá šetriť nielen prostedníctvom bezemisnej či nízkoemisnej dopravy, ale aj využívaním obnoviteľných zdrojov energie. Uvedomuje si to aj spoločnosť SSE, ktorá ponúka službu Zelená domácnostiam. V rámci nej vám zabezpečí štátnu dotáciu na fotovoltické panely, solárne kolektory či tepelné čerpadlo.

Podujatie vzniklo za podpory Mesta Žilina, SSE a Tesla Club Slovakia, pričom posledný menovaný subjekt bol garantom podujatia. Organizátorom, partnerom a samozrejme aj návštevníkom ďakujeme za príjemnú a zmysluplnú akciu s pridanou hodnotou. Veríme, že podobných podujatí bude na Slovensku neustále pribúdať. O nich vás budeme samozrejme aj naďalej informovať prostredníctvom nášho portálu.

Náš tip
up! city: V Bratislave oficiálne uviedli do života projekt zdieľania ekologických vozidiel
25. septembra 2017
Fotománia

+