MojElektromobil
eAutoportal 18. septembra 2017

Koncern Jaguar Land Rover zvažuje, že bude vo vznikajúcom nitrianskom závode vyrábať aj elektromobily. Priniesť by to mohlo až 2 000 pracovných miest.

Jaguar nedávno zverejnil svoje veľké plány v oblasti elektromobility. Od roku 2020 budú všetky jeho nové automobily elektrifikované. Dočkáme sa elektromobilov, plug-in hybridov ale aj mild hybridov. Už budúci rok pôjde do predaja prvý elektromobil značky – SUV Jaguar I-Pace. Nie je preto žiadnym prekvapením, že Koncern Jaguar Land Rover uvažuje o výrobe elektromobilov v práve vznikajúcom nitrianskom závode. S jeho prispôsobením potrebám výroby elektromobilov by tak bol menší problém, ako v prípade existujúcich závodov.

Náš tip
Európska autosalónová premiéra elektromobilu Jaguar I-Pace Concept
Jaguar I-Pace jaguar elektromobily nitra
Jaguar I-Pace
 

Celkovo až 6 000 pracovných miest

Ak by Jaguar Land Rover schválil projekt, ktorý nazýva „Powertrain“, mohlo by to znamenať vytvorenie ďalších 2 000 pracovných miest. V úvodnej fáze plánuje koncern preinvestovať na Slovensku 1,4 miliardy eur, pričom vnikne cca 2 800 pracovných miest. Produkčná kapacita má dosiahnuť 150 000 vozidiel ročne. V prípade zvýšeného dopytu by sa mohla výroba zvýšiť  až 2-násobne, čo by znamenalo nárast pracovných miest na číslo 4 000. V prípade výroby elektromobilov sa však hovorí až o 6 000 pracovných miestach.

Nitra by sa tak stala druhým slovenským mestom, kde by sa vyrábali elektromobily. Tým prvým a doposiaľ jediným je bratislavský závod Volkswagen Slovakia, v ktorom sa produkuje Volkswagen e-Up. Na jeho výrobu sme sa boli nedávno pozrieť, pričom už čoskoro vám prinesieme na túto tému článok.

Zdroj: pravda.sk

18. septembra 2017
Fotománia

+