MojElektromobil

Druhý ročník veľtrhu e-SALON, ktorý sa koná v termíne 14. až 17. novembra, bude ešte exkluzívnejší než jeho minuloročná premiéra.

V priestoroch výstaviska PVA EXPO PRAHA sa predstavia nielen novinky, trendy a technológie čistej mobility, ale uskutočnia sa tu aj české premiéry elektromobilov slávnych značiek.

Bohatý bude aj sprievodný program, ktorý prinesie vzdelávacie prednášky a konferencie, testovacie jazdy, preteky i stretnutia s hviezdami.

Prehľad tlačových konferencií

Prvý deň veľtrhu, 14. november, bude určený odbornej verejnosti. Už po slávnostnom zahájení, ktoré sa koná od 9. hodiny v Kongresovej sále Vstupnej haly II, začne v rovnakých priestoroch konferencia „Čistá mobilita v chytrých městech“.

Počas doobedia taktiež odštartuje séria tlačových konferencií slávnych značiek, ktoré Česku predstavia najnovšie modely svojich elektromobilov.

Presne o 10:00 bude v Hale 4 zahájená séria tlačových konferencií svetových automobiliek, ktorú odštartuje koncern Volkswagen. Ten v českej premiére uvedie svoje dlhoočakávané vozidlo ID.3.

Od 10:30 bude pozornosť upretá na tlačovú konferenciu ŠKODA AUTO, ktorá predstaví hneď niekoľko modelov: CITIGOe iV, SUPERB iV a VISION iV.

Automobilka KIA na svojej tlačovej konferencii, ktorá sa koná od 11. hodiny, uvedie dva čisto elektrické modely, obidva s dojazdom presahujúcim 450 km v kombinovanom cykle a 600 km v čisto mestskej prevádzke. Vôbec po prvýkrát bude v Česku vystavená druhá generácia modelu E-Soul a chýbať nebude ani prvý čisto elektrický crossover značky, model e-Niro.

ŠKODA AUTO sa k slovu dostane ešte aj o 13. hodine, kedy vo vonkajších priestoroch PVA EXPO PRAHA, pred Vstupnou halou I, predstaví svoju vlastnú nabíjaciu technológiu.

Elektrobicykle a bike show

Vstupná hala I letňanského výstaviska bude dejiskom udalostí súvisiacich s elektrobicyklami. Spoločnosť Svet elektrokol v týchto priestoroch ponúkne testovacie jazdy značiek Lectron a Bulls.

Návštevníci tu taktiež budú môcť dvakrát denne sledovať unikátnu bike show. Postarajú sa o ňu členovia Bike O´Clock, ktorí okúzlili publikum aj porotu v súťaži Česko Slovensko má talent.

Vo Vstupnej hale I bude taktiež možné zúčastniť sa zaujímavých workshopov na tému elektrobicykle a využiť tu bude možné aj servis, o čo sa postará časopis Electric Bike Action.

Autosalon a ďalšie známe tváre TV Prima

Atraktívnu zábavu pre širokú verejnosť, najmä pre rodiny s deťmi, chystá aj spoluorganizátor akcie – televízia Prima. Tá pripravuje program podľa zamerania jednotlivých televíznych kanálov i stánok relácie Autosalon, kde sa návštevníci môžu stretnúť s moderátormi obľúbeného programu.

„Tí odvážni si môžu vyskúšať simulátor rally alebo virtuálnu realitu s Prima COOL. Stretnutie s prírodou a živočíchmi ponúkne stanovisko Prima ZOOM a dámy si oddýchnu v zóne Prima LOVE. Nebudú chýbať ani známe tváre z obrazovky televízie Prima, ktoré budete môcť navyše v piatok aj sobotu stretnúť na autogramiáde,“ vymenúva jednotlivé atrakcie marketingový riaditeľ FTV Prima, Aleš Pýcha. 

Návštevníci budú môcť získať autogram alebo sa vyfotiť s osobnosťami ako sú Eva Perkausová, Petr Vágner, Monika Leová či Láďa Hruška.

KYMCO

Press briefing chystá pre média aj taiwanský výrobca motoriek, skútrov a štvorkoliek KYMCO za účasti predsedu Allena Ko. Vo štvrtok 14. novembra o 10. hodine predstaví na veľtrhu nový elektrický motocykel RevoNEX. Po svetovej premiére v Miláne sa aj návštevníci veľtrhu e-SALON budú môcť pozrieť na nový prírastok. V stánku spoločnosti KYMCO bude navyše vystavený aj nový model elektrického skútra i-One aj inovovaná trojkolka CV3.

Čo ďalšie prinesie sprievodný program veľtrhu?

  • Exhibičný závod vodíkových modelov autíčok a jazda s vodíkovými špeciálmi na vlastnej koži
  • Zraz automobilov značky Tesla, synchronizované mávanie „krídlami“ a pokus o nový český rekord
  • Atraktívne testovacie jazdy elektrobicyklov, motoriek, elektromobilov a ďalších vozidiel
  • Lietadlá a loď na elektrický pohon
  • Náučné prednášky a diskusie pre všetkých, ktorých zaujíma elektromobilita, čistá mobilita alebo nabíjacia infraštruktúra
  • Interaktívny preventívny program v stánku BESIP

Kompletný prehľad programu nájdete na oficiálnom webe http://www.e-salon.cz/program.

Portál MojElektromobil.sk je mediálny partner veľtrhu e-SALON.

12. novembra 2019
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+