MojElektromobil

Tesla sa dohodla s nemeckým energetickým gigantom E.ON na vytvorení energetického konceptu pre európsku Gigafactory. Ten má na to 18 mesiacov.

V tomto projekte sa E.ON zameria na solárnu, veternú energiu a iné udržateľné zdroje energie v snahe poskytnúť udržateľný výrobný proces pre Teslu.

Ďalší krok k udržateľnej budúcnosti

Zelená výroba energie pre výrobný proces elektrických vozidiel je v súlade s poslaním Tesly urýchliť globálny presun k udržateľnej energii. Na webe americkej automobilky sa píše, že na fabrike Giga Berlin bude solárna strecha (Solar Roof) a na pohon celej prevádzky bude použitá energia z obnoviteľných zdrojov.

To nie je u Tesly novinka, masívne využíva obnoviteľné zdroje aj vo fabrikách Gigafactory 1 v Nevade a v distribučnom centre Tesly v Holandsku.

Distribučné centrum Tesla Tilburg
Distribučné centrum a závod na kompletizáciu importovaných vozidiel Tesly v Tilburgu (Holandsko)

”Tesla nám dala 18 mesiacov. A my to vytvoríme.” povedal Johannes Teyssen, výkonný riaditeľ E.ON.

E.ON je nemecká energetická spoločnosť so sídlom v meste Essen na západe Nemecka. Pôsobí v 30 krajinách a dodáva energiu pre viac ako 33 miliónov zákazníkov. V regióne strednej a východnej Európy E.ON vlastní firmy VIAG a Ruhrgas a na Slovensku vlastní 49%-ný podiel v energetickej spoločnosti ZSE.

Tesla Giga Berlin
Stav výstavby Giga Berlin k 22.marcu 2020 (Zdroj: Gf4Tesla – Twitter)

Vďaka Tesle viac investícií

Nemecké úrady tvrdia, že výstavba fabriky ide podľa plánu. Bývalý premiér Brandenburska pre médiá povedal, že spolkový štát zaznamenal množstvo žiadostí o investície v tejto spolkovej krajine práve kvôli prítomnosti Tesly a jej mediálnej pozornosti.

Neprekvapuje ho to, keďže médiá sa o Giga Berlin v Brandenbursku neustále zaujímajú. Je v každej televízii, v novinách aj na internete. Žiadna marketingová agentúra by nevedela poskytnúť zviditeľnenie v takom veľkom meradle.

Bývalý premiér investíciu Tesly veľmi privítal. Uvedomuje si, že musíme odvrátiť klimatické zmeny a nechať túto planétu v dôstojnom stave pre naše deti. V časom klimatických zmien sa podľa neho musime zamerať na obnoviteľné zdroje energie.

26. marca 2020
Zdroj: Tesmanian.com

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+