MojElektromobil

Posledné fotografie obrovskej továrne Tesla Gigafactory 1 v Nevade boli zverejnené približne pred dvoma mesiacmi. Počas tohto obdobia bola továreň zaneprázdnená výrobou pohonných jednotiek či batérií pre pripravovaný elektromobil Tesla Model 3. Prvý finálny kus tohto modelu vyšiel z výrobných liniek oficiálne v piatok. Teraz máme k dispozícii aktuálnu leteckú snímku továrne.

Viac áut na parkovisku značí viac zamestnancov

Spoločnosť Tesla začala tento rok v továrni s približne 1 000 zamestnancami, pričom ďalších 1 000 chcela prijať dodatočne v priebehu polroka. Navyše spoločnosť Panasonic, ktorá vyrába batériové články ma v pláne v priebehu tohto roka prijať až 2 000 nových pracovníkov. Aj ďalší dodávatelia, ako napríklad nemecký H & T Battery Components chce zamestnať viac ako 100 nových zamestnancov v Gigafactory 1.

Náš tip
A je to tu! Elon Musk ukázal prvú sériovú Teslu Model 3

gigafactory vystavba

Nové letecké zábery odhalili parkovisko s 12 parkovacími sekciami, pričom v každej z nich je okolo 250 parkovacích miest. To značí približne 3 000 áut v rámci služobného parkoviska v okolí továrne. Niektoré vozidlá však môžu patriť stavebným robotníkom a ďalším pracovníkom externých firiem, ktoré sa podieľajú na na výstavbe. Podľa dostupných informácií je továreň po stránke stavebných plánov dokončená na približne 30%.

Tesla aktívne rozširuje Gigafactory 1

Minulý mesiac unikla informácia, že Tesla získala nové stavebné povolenia pre rok 2017. Nový úsek, ktorý je už vo výstavbe, sa nachádza na severnej strane továrne (ľavá strana fotografie). Sériová výroba Modelu 3 už započala, nábor nových zamestnancov je tým pádom úplne logický. Veď na nový model čaká minimálne 400 000 záujemcov.

Zdroj: electrek.co

eautoportal zdielanie

11. júla 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+