MojElektromobil

Tesla Energy nainštalovala v 2. štvrťroku rekordné množstvo batérií, jej solárne panely sú však na tom horšie. Spoločnosť v liste pre akcionárov oznámila, že za posledné tri mesiace zaznamenala 81% nárast inštalácií batérií s celkovou kapacitou 415 MWh:

„Inštalácia systémov Powerwall a Powerpack vzrástlo v druhom štvrťroku o 81% na rekordných 415 MWh. Batérie Powerwall sú momentálne nainštalované na viac ako 50-tisíc miestach.

Za posledných pár rokov bola inštalácia Tesla Powerwall dosť obmedzená, čo spoločnosť pripisovala nedostatočnej ponuke batériových článkov na trhu. Počas posledných mesiacov však Panasonic zvýšil výrobnú kapacitu v Tesla Gigafactory 1 v Nevade z 23 GWh/rok na ~28 GWh/rok. Tento rozdiel 5 GWh umožnil Tesle zvýšiť výrobu Modelu 3 a stále mať dosť kapacity na zvýšenie výroby svojich stacionárnych batérií Powerwall a Powerpack.

Solárny biznis stagnuje

V inštalácií solárnych panelov však Tesla zaznamenala ďalší pokles. Ich inštalácia postupne klesla na 29 MW. Spoločnosť SolarCity je priekopníkom nových biznis modelov v predaji solárnych energetických systémov. Prenajíma ich majiteľom domov a predáva im elektrinu, ktorú vyrobia panely, ako z bežnej elektrickej siete. Od začiatku svojej existencie je však v strate a teraz zaznamenáva aj pokles v tržbách.

Tento model zaznamenal pôsobivý rast, ale vyžadoval vysoké výrobné náklady pre firmu. Tesla kúpila SolarCity v roku 2016 a postupne od tohto modelu upustila. Chcela zlepšiť finančnú situáciu spoločnosti, no zničilo to aj jej rast. Minulý mesiac Tesla skĺzla na tretie miesto v rezidenčných solárnych inštaláciách v USA. Generálny riaditeľ Elon Musk chce v tomto roku zvrátiť tento trend zvýšením inštalácií solárnych striech Tesla Solar Roof.

29. júla 2019
Zdroj: Electrek

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+