MojElektromobil

Situácia ohľadom štátnych dotácií na podporu kúpy elektromobilov a plug-in hybridných vozidiel sa posúva vpred. Po posledných informáciách zo začiatku apríla, ktoré hovorili o pozastavení celého dotačného projektu, teraz prichádza dobrá správa.

Vyplatené prvé dotácie

Ministerstvo hospodárstva SR začalo s vyplácaním prvých finančných prostriedkov pre úspešných žiadateľov o príspevok. Prvé platby odišli už 28. apríla, a to v celkovom počte 13 vyplatených dotácií. Na účty žiadateľov by preto mali peniaze nabiehať najneskôr v týchto dňoch. Ďalších 15 až 20 žiadostí bude vyplatených vo veľmi blízkej dobe.

Podľa našich informácií bolo vyplatená suma vo výške 95-tisíc eur. Do spomínanej trinástky patrí 10 žiadostí na elektromobily (EV vo výške 8-tisíc eur) a 3 žiadosti sa týkajú plug-in hybridných modelov (PHEV vo výške 5-tisíc eur).

Na väčšine z predmetných žiadostí o kúpu elektromobilu figuruje buď model Škoda Citigo-e iV alebo Volkswagen e-Up. Čo sa týka plug-in hybridov, tu síce ide ešte o menšiu vzorku, no vyplatené boli dotácie na kúpu Škoda Superb iV a Mitsubishi Outlander PHEV.

Nové usmernenie pre havarijné poistenie

Z prostredia komisie rezortu hospodárstva sme získali informácie, že v príprave je nové usmernenie týkajúce sa havarijného poistenia. Viac informácií sa dozvieme čoskoro, no v princípe by malo dôjsť k zjednodušeniu procesných úkonov.

Aktualizácia

Nové informácie prinášame v novšom článku – Dotácie: dočasné usmernenie pre havarijné poistenie, zelené značky a nálepku Jazdím ekologicky.

4. mája 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+