MojElektromobil

Po Rolls-Royce sa do sveta elektromobility rozhodla vstúpiť aj ďalšia značka zameraná na luxusné vozidlá. Acura, ktorá patrí pod Hondu, oznámila, že sa rozhodla prejsť rovno na elektromobily a segment hybridného pohonu úplne preskočí. Na tému upozornil portál InsideEVs.

Prechod chce urýchliť

Na rozdiel od svojej materskej spoločnosti chce k elektrifikácii portfólia pristúpiť razantnejšie a omnoho rýchlejšie. Práve s tým úzko súvisí rozhodnutie skočiť rovno na elektromobily.

Prvým elektromobilom značky Acura má byť zatiaľ nemenovaný crossover, ktorý sa na trh dostane v roku 2024. Pôjde o výsledok spolupráce s koncernom General Motors od ktorého bude využívať platformu Ultium.

Verziu tohto elektrického crossoveru bude pod vlastnou značkou predávať aj priamo Honda. V tomto prípade dostane označenie Honda Prologue. O plánovaných elektrických súrodencoch sa toho momentálne príliš veľa nevie. Nakoľko je ich uvedenie plánované na rok 2024, automobilky máju ešte dostatok času na formálne predstavenie technických detailov.

30 000 elektromobilov ročne

Veľmi zaujímavé je však to, že zverejnené boli očakávané predaje pre pripravované modely. Honda chce v rokoch 2024 a 2025 dosiahnuť ročné predaje modelu Prologue v objeme 70 000 vozidiel, zatiaľ čo Acura počíta približne s 30 000 predanými vozidlami ročne.

Acura navyše počíta s tým, že elektromobily budú do roku 2030 tvoriť viac než polovicu z jej celkovej výroby. V súčasnosti odhaduje, že by to mohlo byť okolo 60%. Čo sa týka materskej značky Honda, tá chce predaje elektrických áut do konca tejto dekády dostať na úroveň 40%.

Honda na posilnenie elektrickej transformácie svojho portfólia pripravuje vlastnú platformu e:Architecture. Pre svoje budúce modely ju bude využívať aj Acura.

Náš tip
Šialené preteky – Tesla Model S P100D vs. Acura NSX 2017. Prečítajte si, ako dopadli!
7. decembra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+