MojElektromobil

Smerom k elektromobilite sa začína obracať aj známa prepravná platforma Bolt, ktorá konkuruje tradičným taxislužbám. Pri výbere vozidiel v rámci Bratislavy si zákazníci už môžu vyžiadať, aby po nich prišli elektromobily alebo hybridy. Výber prebieha klasicky cez aplikáciu, kde sú “zelené” autá zaradené do špeciálnej kategórie Bolt Green. Rovnakú možnosť už dlhší čas ponúk aj aplikácia Hopin, kde si elektrické autá môžete objednať prostredníctvom sekcie EKO.

Bolt v tejto súvislosti spomína, že možnosť výberu elektromobilov a hybridných vozidiel rozšíri aj do ďalších slovenských miest. Kedy k tomu dôjde, ani to, o ktoré mestá pôjde, však nijako nekonkretizuje. 

Platforma za každú jazdu s využitím “zelených taxíkov” prispeje na projekty zaoberajúce sa elimináciou uhlíkovej stopy naprieč celým svetom. Pre používateľov môže byť zaujímavejšie prehlásenie, že jazdiť budú môcť lacnejšie. 

“Pre užívateľov aplikácie, ktorí si vyberú túto kategóriu, pripravujeme aj denné zľavy odvíjajúce sa od hodnoty AQI, čiže kvality ovzdušia v daný deň v Bratislave. Napríklad ak bude AQI 53, cestujúci budú mať zľavu 53 %. Jednoducho povedané, pri zlom stave ovzdušia budeme ponúkať vyššie zľavy, aby boli ľudia motivovaní jazdiť zelenšie.”

Hoci táto formulácia na prvý pohľad vyvoláva dojem, že zľavy budú pri jazde vozidlami kategórie Bolt Green dostupné dlhodobo, upresňujúce informácie odhaľujú, že v skutočnosti ide iba o dočasnú propagačnú akciu.

Promo akcia Bolt | Foto: Miroslav Mudroň

Bolt zľavové kódy, ktoré je potrebné zadať do aplikácie, zverejňuje v príbehoch na svojom Instagrame len do 21. januára 2022. Súčasne sú limitovaná výhradne na jazdy v rámci Bratislavy a maximálna výška zľavy je obmedzená na 2€.

Hoci v dnešnom príspevku svieti kód na 74% zľavu, viac ako spomínané 2€ neušetríte. Kód je okrem toho platný len pre prvých 50 zákazníkov, takže nejaké špekulácie sa vám nevyplatia.

Pre pripomenutie: Do elektrifikácie svojho vozového parku sa v zahraničí pustil vo veľkom štýle napríklad Uber. Využívať bude 50 000 elektromobilov Tesla

Náš tip
KIA a Uber ohlásili partnerstvo, v roku 2025 budú mať na cestách 130 tisíc elektromobilov
19. januára 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+