MojElektromobil

BMW Group minulý mesiac oslávilo nárast predaja svojich elektromobilov a plug-in hybridov o výborných 39,2 percent. Celkovo v máji spoločnosť predala 10 213 týchto vozidiel. Čísla zahrňujú predaje vozidiel rady BMW i, iPerformance aj plug-in hybridov vozidiel dcérskej značky Mini. Za päť mesiacov predala spoločnosť 48 849 daných vozidiel. Na konci roka by rada dosiahla cieľ 140 tisíc predaných kusov. Na jeseň chce BMW Group zvýšiť produkciu BMW i3 a BMW i8 o 50 percent na 200 kusov za deň.

Náš tip
BMW: Dojazd na úrovni 700 kilometrov je praktický na každodenné používanie

BMW | Elektrifikované vozidlá

„Päť rokov po ich uvedení na trh, záujem zákazníkov o modely rady BMW i naďalej rastie, v dôsledku čoho bude produkcia v továrni v Lipsku zvýšená o viac ako 50%, a to už na jeseň a na 200 áut denne. V prvých mesiacoch roka predaje BMW i, BMW iPerformance a MINI PHEV vozidiel poskočili o 41.0% na celkovo 46 849 predaných kusov. Rastúci trend smerujúci k elektrifikácii pokračuje po celom svete, pričom niekoľko významných trhov vykazuje obzvlášť silný vývoj.“ – hovorí Pieter Nota z BMW Group.

  • v USA, plugin hybridy a elektromobily tvorili skoro 7% všetkých predaných modelov BMW a MINI v prvých piatich mesiacoch (9762 / +61.0%)
  • vo Veľkej Británii, to bolo rovnako viac ako 7% predajov BMW a MINI (6555 / +34.2%)
  • na niektorých trhoch dokonca tvorili viac ako polovicu predaných BMW a MINI. Napríklad v  Nórsku (4125 / +5.8%) a Malajzii (2313 / +37.9%).

Zdroj: insedeevs.com

15. júna 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+