MojElektromobil
Slavo Dzuričko 22. mája 2018

Na celkovo 98. valnom zhromaždení nemeckej automobilky BMW boli prezentované aj jej plány do budúcnosti. Výrobca tak opätovne potvrdil svoj cieľ priniesť do roku 2025 až 25 nových, elektrifikovaných modelov. Hneď 12 z týchto modelov by malo byť plne elektrických. Odvážne plány hovoria aj o tom, že sa do konca roka 2019 bude na cestách nachádzať viac ako 500 000 elektrických a plug-in hybridných vozidiel BMW.

Náš tip
BMW INEXT – BMW GROUP PREZENTUJE VISION VEHICLE V ROKU 2018
Aj takto to vyzeralo na 98. valnom zhromaždení nemeckej automobilky BMW.

BMW a elektrické modely

Nemecká automobilka má tiež jasno na poli dojazdu na jedno nabitie. Harald Krüger, predseda predstavenstva spoločnosti BMW AG, povedal, že nadchádzajúce modely budú mať väčší rozsah, a to až do vzdialenosti 700 km, čo považuje za úplne praktické pre každodenné použitie.

„Ak to znie trochu ako Lego, je to práve myšlienka. iNEXT bude prínosom pre celú spoločnosť a všetky jej značky. Po prvýkrát spájame všetky kľúčové technológie pre budúcu mobilitu. iNEXT je plne elektrický, plne pripojený a umožňuje bezpečnú, čiastočne autonómnu jazdu. Ďalšie modely budú nasledovať.“ – hovorí Harald Krüger, predseda predstavenstva spoločnosti BMW AG.

Elektromobily BMW by mohli zaznamenať rozmach aj vďaka predstavenej štúdii iNEXT. V predošlých únikoch nechýba ani elektrické BMW i4, ktoré by mohlo vzniknúť na základe konceptu BMW i Vision Dynamics z frankfurtského autosalónu. Očakáva sa, že novinky budú vybavené pohonnou jednotkou piatej generácie. Nemala by chýbať aj nová batériová technológia, ktorá bude kľúčom k dosiahnutiu dojazdu na úrovni 700 kilometrov na jedno nabitie.

Zdroj: insideevs.com

22. mája 2018
Fotománia

+