MojElektromobil

Na Newyorskom medzinárodnom autosalóne sa elektromobilita v štýle MINI chystá dobyť nové územia predstavením exkluzívneho modelu, špeciálne navrhnutého na extrémne náročné trasy. Základom modelu MINI Countryman Panamericana je prvé hybridné vozidlo tejto značky a bol navrhnutý na dlhú cestu zo Severnej Ameriky do Ohňovej zeme, ktorá preukáže výkonnosť a odolnosť tohto najväčšieho modelu značky MINI.

Vďaka prídavným svetlometom, pneumatikám s vlastnosťami pre núdzové situácie a strešnému nosiču na prepravu rezervného kolesa bude toto kompaktné päťdverové vozidlo ako stvorené na náročnú cestu vo svojej vlastnej kategórii.

Náš tip
SPOMIENKA NA BUDÚCNOSŤ: KLASICKÉ MINI ELECTRIC!

MINI Countryman Panamericana Plug-In Hybrid

Vozidlo vychádza z modelu MINI Cooper SE Countryman ALL4 a vďaka kombinovanému výkonu a univerzálnosti jeho dvoch motorov je dokonalým bežcom na dlhé trate projektu Panamericana.

Pohon Plug-In Hybrid modelu MINI Cooper SE Countryman ALL4 je účinným príspevkom k znižovaniu emisií CO2 cestnej premávky aj mimo mestského prostredia. S dojazdom až 40 km sa dostane až za hranice mesta a ostane plne elektricky poháňaný aj na dlhších trasách. Inteligentne koordinovaná interakcia elektrického pohonu so spaľovacím motorom kombinuje možnosť lokálnej bezemisnej jazdy so slobodou dlhého dojazdu, ktorú poskytuje konvenčne poháňané vozidlo.

Cesta Panamericana, v rôznych regiónoch a jazykoch označovaná aj ako Pan-American Highway, Ruta Panamericana alebo Interamericana, spája americký štát Aljaška s argentínskou Ohňovou zemou a od najsevernejšieho po najjužnejší bod meria približne 25 750 kilometrov. Práve na tejto trase ukáže svoje schopnosti aj nový model MINI Countryman Panamericana Plug-In Hybrid.

Spomínaný model MINI Cooper S Countryman ALL4 ponúka päť sedadiel plnej veľkosti, veľký batožinový priestor a viacero komfortných funkcií, ktoré zaručujú príjemnú jazdu v akomkoľvek teréne. Jeho dva motory generujú kombinovaný výkon 165 kW/224 koní. Presné ovládanie interakcie medzi prednými a zadnými kolesami s elektromotorom tiež zaručuje inteligentný pohon všetkých kolies. Zvládne ako diaľnice v daždi, pieskové povrchy, štrkové cesty,tak aj snehom pokryté horské priesmyky.

Zdroj: tlačová správa

29. marca 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+