MojElektromobil

Britský výrobca automobilov MINI svetovou premiérou výnimočného vozidla na autosalóne New York International Auto Show (30. marca – 8. apríla 2018) opäť ukazuje svoju pripravenosť poskytnúť zábavu z elektrickej jazdy v typickom štýle značky s bohatou tradíciou. Klasický model Mini Electric spája historický vzhľad nezameniteľného malého vozidla s ukážkou pohonu pre mestskú mobilitu zajtrajška.

Klasické Mini Electric je výsledkom imaginárnej cesty v čase. Počas tejto cesty sa história značky rozšíri doslova o elektrizujúcu kapitolu. Originál z druhej polovice 20. storočia sa pritom stáva sympatickým ambasádorom ekologickej uvedomelosti a formou trvalo udržateľnej mobility, ktorej budúcnosť sa práve začína.

Náš tip
MINI NÁM UKÁZALO PREDOBRAZ SVOJHO PRVÉHO ELEKTROMOBILU, KTORÝ PRÍDE NA TRH V ROKU 2019

Klasické Mini Electric

Ako jedna z kľúčových značiek spoločnosti BMW Group rozšíri MINI svoju modelovú ponuku o čisto elektrický automobil. MINI malo svoju nespochybniteľnú a významnú úlohu aj pri vývoji úspešného modelu BMW i3. Značka MINI v roku 2008 predstavila aj model MINI E. Vozidlo sa vyrobilo v malej sérii obmedzenej na 600 kusov a vychádzalo z vtedajšieho 3-dverového MINI.

MINI medzi tým spravila ďalší dôležitý krok na ceste do novej éry elektromobility. V nabíjateľnom Plug-in hybridnom modeli MINI Cooper S E Countryman ALL4 sa kombinácia spaľovacieho motora a elektrického pohonu stará o systémový výkon 165 kW (224 k), ako aj o špecifický pohon všetkých kolies typický pre hybridné vozidlá.

ian motion mini electric - elektricke mini

V New Yorku predstavené klasické Mini Electric zostane jednokusovým solitérom. Ako základ poslúžil dôsledne a detailne zrekonštruovaný model Mini Cooper. Počas svojej druhej mladosti v podobe elektromobilu dostalo červeno lakované malé vozidlo striebornú strechu, charakteristické pásy na kapote a nový žltý znak MINI Electric na kapote aj na nábojoch kolies.

Vzhľad nie je jediným, čím zostáva elektrický klasik verný odkazu značky. Spontánny nástup výkonu jeho elektromotorov sa stará o nový rozmer nezameniteľných jazdných vlastností porovnateľných s motokárou, ktoré už v pôvodnej forme priniesli malému britskému vozidlu svetovú popularitu.

Zdroj: tlačová správa

29. marca 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+