MojElektromobil

Nie je tomu tak dávno, čo sa automobilka MINI vyjadrila, že v roku 2019 uvedie na trh svoj prvý elektromobil. A dnes sme sa dočkali oficiálnych záberov konceptu MINI Electric Concept, z ktorého bude tento model vychádzať. MINI nám sľubuje pôžitok z jazdy.

Už na prvý pohľad je jasné, že sa nejedná o žiadny futuristický koncept, ale pravdepodobne o verný predobraz sériového modelu. Veď ten sa výrazne nelíši ani od súčasného MINI Coopera. Zaujímavejšie ako dizajn by však mali byť jeho jazdné vlastnosti.

Náš tip
MINI Cooper S E Countryman ALL4: Nové MINI s elektromotorom

mini electric concept

„Vďaka svojim charakteristickým jazdným vlastnostiam pripomínajúcim motokáru a výkonnému elektromotoru je MINI Electric Concept šoférsky zábavné a zároveň vhodné na každodenné používanie. Navyše neprodukuje žiadne emisie. Takto si u MINI predstavujeme elektromobilitu budúcich dní“, hovorí Peter Schwarzenbauer, člen predstavenstva BMW AG.

Z prvého elektrického konceptu MINI, BMW i3

MINI Electric Concept je už druhým plne elektrickým konceptom od MINI. Ten prvý, s označením MINI E, brázdil cesty už takmer 10 rokov dozadu. Vyrobených bolo až 600 skúšobných vozidiel, pričom ich testovali aj bežní vodiči v rámci každodennej premávky. Koncept MINI E, ako aj výstupy z jeho testovania nakoniec poslúžili ako cenný zdroj informácií pri vývoji úspešného elektromobilu BMW i3.

Náš tip
BMW i3 sa dočkalo faceliftu a novej športovej verzie i3s

mini electric concept

Zaujímavosťou je, že aerodynamické kryty kolies a „žalúzie“ falošnej masky chladiča aktuálneho konceptu boli vyrobené pomocou 3D tlačiarne. Viac informácií zatiaľ známych nie. Tých sa ale pravdepodobne dočkáme na septembrovom autosalóne vo Frankfurte, kde sa nám koncept predstaví aj fyzicky.

Zdroj: tlačová správa

31. augusta 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+