MojElektromobil

Ak sa neviete sa rozhodnúť či je pre vás vhodnejšie SUV alebo obrovský pick-up, nový elektrický koncept Audi activesphere poskytne svojim majiteľom to najlepšie z oboch svetov. Podľa informácií, ktoré priniesol portál electrek.co, koncept Audi si totiž viete prispôsobiť podľa svojich požiadaviek za pár sekúnd.

Audi activesphere
Koncept Audi activesphere | Zdroj: audi.com

Audi predstavuje svoj štvrtý koncept, ktorý nasleduje po skysphere z roku 2021 a konceptoch grandsphere a urbansphere, ktoré automobilka predstavila minulý rok. Model activesphere spája luxusné SUV, športové auto a pick-up do jedného a ešte k tomu s neobyčajnými terénnymi schopnosťami.

Stlačením gombíka vznikne v zadnej časti nákladný priestor

Priehľadné zadné okno je možné posúvať takmer v jednej rovine so strechou, a spodný vertikálny segment zadnej časti je možné sklopiť vodorovne. Stlačením jedného tlačidla sa tak zadná časť môže zmeniť na dostatočne rozmerný nákladný priestor určený pre e-bicykle, kempingové vybavenie a podobne.

Interiér Audi activesphere | Zdroj: audi.com

Elektromobil je navrhnutý na platforme Premium Platform Electric (PPE) vyvinutej v spolupráci s Porsche. Dojazd Audi sľubuje viac ako 600 km a koncept tiež disponuje technológiou rýchleho 800 V nabíjania.

Koncept pochádza z Malibu

Koncept je výsledným dielom tímu zo štúdia Audi Design v Malibu. Tí chceli na trh priniesť nový typ crossoveru, ktorý spája eleganciu Audi Sportback, má praktickosť SUV a okrem toho disponuje skutočnými offroadovými schopnosťami.

audi activesphereOkrem toho vozidlo podporuje funkcie autonómneho riadenia, ktoré kombinujú fyzický a virtuálny svet s digitálnym obsahom, zobrazovaným používateľovi v reálnom čase.

Audi activesphere: Športiak s vlastnosťami SUV

Audi activesphere má 22″ disky s obrovskými terénnymi pneumatikami a dostatočnú svetlú výšku vhodnú aj pre offroad. S typickou, pre Audi plochou kabínou a dynamicky tvarovanou strechou koncept pripomína skôr športové auto. Rovnako ako v prípade konceptu grandsphere, aj dvere activesphere sa otvárajú v opačných smeroch a vstup nie je obmedzený B stĺpikom.

audi
Interiér | Zdroj: audi.com

Aj keď ide momentálne iba o koncept, Audi activesphere disponuje pôsobivou technológiou, ktorú môže koncern efektívne využiť pri nastávajúcich vozidlách. Podľa nášho názoru ak by však Audi alebo VW dokázali ponúknuť elektromobil, ktorý by spojil viaceré prednosti rôznych typov áut, určite by si našiel svojich priaznivcov.

Náš tip
Mercedes dostáva ako prvý oficiálne autonómne riadenie 3. stupňa

28. januára 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+