MojElektromobil

Zobrazovanie dostupných nabíjacích staníc pre elektromobily v navigačných aplikáciách nie je žiadnou novinkou. Spolupráca medzi spoločnosťami GreenWay a Sygic sa preto zamerala aj na ďalšie kľúčového veci, ktoré majú vodičom elektromobilov poskytnúť väčšie pohodlie.

Navigácia Sygic zobrazuje aj mnoho informácií a funkcií, ktoré vodiči inak nachádzajú len v aplikácií GreenWay. Vďaka tomu môžu pre potreby nabíjania v sieti GreenWay efektívne siahnuť buď po oficiálnej aplikácii GreenWay alebo po navigácii Sygic.

Zobrazovanie detailov aj spustenie nabíjania

V praxi to funguje napríklad tak, že navigácia okrem navigačných informácií na zvolenej trase zobrazuje aj všetky nabíjacie stanice siete GreenWay, vrátane ich aktuálnej dostupnosti. K tomu sa dokonca pridáva aj bližší popis nabíjacej stanice, ktorý napovie, ako sa k stanici dostať a kde presne sa nachádza, napríklad umiestnenie v parkovacom dome.

Vodičovi prihlásenému do navigácie Sygic prinesie aplikácia ešte viac funkcií. Uvidí aktuálne ceny platné pre nastavený paušál v GreenWay a po pripojení konektora k vozidlu mu umožní priamo spustiť nabíjanie bez nutnosti prepínania sa do aplikácie GreenWay.

Využiť je samozrejme možné aj kartu či aplikáciu GreenWay, autorizácia cez Sygic je len doplnkom. Cez navigačnú aplikáciu sa vodiči dokonca budú môcť zaregistrovať do siete GreenWay, ak ešte nepatria medzi klientov.

Časom aj nabíjacie stanice partnerov

Spolupráca medzi prevádzkovateľom nabíjacej siete a známou navigačnou aplikáciou má priniesť viac pohodlia. Zatiaľ budú spomínaným spôsobom pokryté všetky vlastné nabíjacie stanice siete GreenWay, do budúcna sa plánuje rozšírenie funkcionality aj pre viac ako 20 roamingových partnerov GreenWay v Európe. Pre pripomenutie, v sieti GreenWay sa nachádza viac ako 500 nabíjacích staníc, čo predstavuje vyše 2 300 nabíjacích bodov.

Náš tip
Navigácia Tesly bude zobrazovať aj nabíjačky cudzích prevádzkovateľov
30. mája 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+