MojElektromobil

Tesla pridá do navigácie vo svojich vozidlách nabíjacie siete tretích strán. Majiteľom v Európe sa tak výrazne rozšíria nabíjacie možnosti. Informáciu dostal majiteľ Tesly priamo od automobilky.

Automobilka má najväčšiu sieť nabíjacích staníc na svete. Počet elektromobilov Tesla v Európe však rýchlo rastie a napriek rozširovaniu infraštruktúry niekedy nedokážu pokryť dopyt.

Doteraz zobrazovala navigácia Tesly len vlastné nabíjacie stanice Supercharger a Destination Charging.

Európsky majiteľ Tesly zverejnil na Reddite nasledujúcu správu priamo od automobilky:

“Počas jarných prázdnin sme zmenili navigačný systém, aby zobrazoval viac nabíjacích staníc v Belgicku, Nemecku, Švajčiarsku a Rakúsku. Kliknite na ikonku nabíjania na displeji, posuňte dole a zvoľte možnosť Supercharger, Destination Charger alebo verejná nabíjacia stanica pre pridanie do plánovanej trasy.

Verejné nabíjacie stanice majú odlišné nabíjacie požiadavky a pravdepodobne si pre nabíjanie budete musieť stiahnuť aplikáciu Plugsurfing a založiť si účet.

Táto možnosť bude vylepšovaná cez softvérové aktualizácie a pravidelne budú pridávané nové stanice.

Zatiaľ iba v Európe

Vyzerá to tak, že Tesla pridáva nabíjacie stanice tretích strán manuálne namiesto využitia už existujúcich databáz.

V Európe Tesla prijala pre svoj Model 3 nabíjací štandard CCS, vďaka čomu je integrácia s inými prevádzkovateľmi staníc jednoduchšia. Pre Model S/X využíva stále nabíjanie Type 2, no majitelia si môžu dokúpiť “redukciu” a využiť tak aj nabíjanie CCS.

V USA/Kanade všetky Tesly využívajú vlastný typ konektora, čo sťažuje väčšine majiteľom nabíjanie na cudzích staniciach.

14. februára 2020
Zdroj: Reddit

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+