MojElektromobil

Lacné elektromobily z Číny môžu byť pre veľké tradičné automobilky hrozbou. Aj preto mnohí spozorneli, keď sa začali objavovať prvé informácie o elektromobile od čínskeho technologického giganta Xiaomi. Ako sa očakávalo, cena elektromobilu Xiaomi by mala začínať na veľmi dostupnej cene.

Po neoficiálnych informáciách prišlo oficiálne potvrdenie a postupne sa k nám dostávajú aj ďalšie detaily. Tentokrát za nimi stojí priamo CEO a zakladateľ Xiaomi, Lei Jun. Ako informuje web Gizmochina, CEO na živom streame prezradil, že Xiaomi elektromobil bude buď elektrický sedan alebo SUV.

Reč prišla aj na cenu, ktorá bola uvedená s pomerne veľkým rozpätím. Lei Jun informoval, že cena bude začínať na 100,000 a zastaví sa až na 300,000 čínskych jüanov. Pri prepočte na eurá ide o sumu od 12 800 až do 38 500 eur. Zjavne teda môže ísť o dostupný elektromobil, ale určite sa nebude môcť označiť nálepkou najlacnejší.

Ak už rozprávame o najlacnejšom elektromobile, tak tento titul si drží čínsky Hong Guang MINI EV, ktorý sa dá kúpiť už od 3450 eur. Xiaomi sa ale zjavne nebude báť ísť aj do vyšších čísiel, no otázne sú parametre, ktoré za svoje peniaze zákazníci dostanú. Taktiež je potrebné upozorniť na to, že cena v Číne a v ostatných krajinách nikdy nie je rovnaká, takže skutočné ceny pre náš trh by mohli byť o niečo vyššie.

8. apríla 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+