MojElektromobil

Obľúbená aplikácia všetkých motoristov pomaly začína ponúkať nové vychytávky aj pre majiteľov elektromobilov. Najnovšie pribudla funkcia na výber správneho konektoru a po novom vám bude ukazovať iba nabíjacie stanice, ktoré nimi skutočne disponujú. Testovanie prebiehalo už pár mesiacov a novinka bola oznámená v marci. Dnes už je ale vymoženosť skutočnosťou. Takáto možnosť totiž značne uľahčí život mnohým užívateľom. Informuje o tom slovenská komunita používateľov Waze na ich Facebooku.

Ako nastaviť novú funkciu?

Spolu s informáciou o novinke Facebooková stránka prináša aj podrobný návod ako ju nastaviť. Celý proces nastavenia je veľmi jednoduchý. V sekcii “informácie o vozidle” vyberiete “elektrické vozidlá” a tam máte následne možnosť výberu existujúcich konektorov. Následne vám už aplikácia bude vyobrazovať iba vami zvolené možnosti. Postup na obrázkoch si môžete pozrieť nižšie.

Zaujímavým faktom je, že funkcia nie je zatiaľ dostupná pre veľké množstvo krajín. Slovensko v tomto prípade patrí medzi výnimočnú krajinu s veľkým počtom dobrovoľníkov, ktorí nesú svoj podiel na rýchlom spustení tejto vymoženosti. V budúcnosti by mala pribudnúť aj funkcia na filtrovanie podľa konkrétneho prevádzkovateľa siete a aj ďalšie ešte neohlásené novinky. Aj vďaka týmto vychytávkam aplikácia Waze dokáže značne konkurovať iným navigáciám.

Náš tip
General Motors dáva zbohom CarPlay. Nové elektromobily dostanú novinku od Google
3. apríla 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+