MojElektromobil

Už na jar v roku 2023 Volkswagen predstaví verejnosti svoj nový model ID.3. Toto kompaktné elektrické vozidlo bude najnovším z rodiny VW ID. Po ukončení výroby modelu e-Golf v roku 2019 sa VW vydal na novú cestu a predstavil prvého člena svojej úplne elektrickej série ID, ID.3.

Druhá generácia ID.3

Volkswagen ID.3 prišiel na trh už v júli 2020 ako jeden z najočakávanejších nových elektromobilov roka. Prvý a najmenší model EV, ktorý má ID odznak, je postavený na modulárnej matici elektrického pohonu (MEB). Na tzv. špecializovanej platforme elektrických vozidiel VW.

ID.3 sa tak rýchlo stalo jedným z najpredávanejších elektromobilov v mnohých európskych krajinách. V roku 2021 sa dostal už aj na najväčší trh s e-mobilitou v Číne.

Už počas prvého oficiálneho roka na trhu získal model ID.3 v Európe viac ako 144 000 objednávok. Spoločnosť to povzbudilo k tomu, aby tak pokračovala na trhu mobility s nulovými emisiami. Po pozitívnej odozve spotrebiteľov plánuje VW vydať aj aktualizovanú verziu alebo to, čo nemecká automobilka nazýva „druhá generácia ID.3“.

Zdroj: electrek.co

Vylepšenia VW ID.3

Ako hovorí Imelda Labbé, členka predstavenstva Volkswagen pre predaj, marketing a popredajný servis pre volkswagen-newsroom.com:

„Nový ID.3 demonštruje náš záväzok ku kvalite, dizajnu a udržateľnosti. Dizajn je vyzretejší a vylepšili sme materiály, ktoré sa používajú v interiéri,“.

Pri vymýšľaní vylepšenej verzie vývojový tím zohľadnil aj množstvo návrhov od zákazníkov s cieľom zlepšiť produkt a rozšíriť tak balík štandardnej výbavy:

„Potreby našich zákazníkov sú pre nás vždy na prvom mieste. Preto pozorne počúvame a zameriavame sa na prispôsobenie portfólia produktov ich požiadavkám,“ dodáva Labbé.

Zdroj: volkswagen-newsroom.com

Nový VW ID.3 je vybavený funkciami OTA a novou generáciou softvéru, ktorá podľa automobilky by mohla zlepšiť výkon systému. Okrem toho všetky výbavové modely budú obsahovať aj väčší 12-palcový dotykový informačno-zábavný systém.

VW zahrnul taktiež funkcie Plug & Charge na zefektívnenie nabíjania. Na zvýšenie pohodlia a funkčnosti chce VW použiť najnovšiu generáciu plne integrovaných asistenčných systémov, ako sú Travel Assist s Swarm Data a Park Assist Plus s pamäťovou funkciou.

Zdroj: electrek.co

Nové modely ID.3

Ako uvádza portál electrek.com, nemeckí zákazníci si môžu už od 1. decembra 2022 objednávať predkonfigurované modely Life, Business, Style, Max a Tour.

ID.3 Life sa bude pohybovať na sume od 43 995 EUR vrátane DPH. Vzhľadom však na vysoký dopyt VW tvrdí, že zákazníci, ktorí si zadajú svoje objednávky už teraz, môžu očakávať, že nový ID.3 dostanú už od 4. štvrťroka 2023.

Náš tip
Škoda plánuje do roku 2026 uviesť tri nové elektromobily
5. decembra 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+