MojElektromobil

Boli sme pripravovaní na jeho koniec, no nakoniec si ešte možno užije svoje miesto na výslní v plne elektrickej podobe. Reč je o ikone stajne Volkswagen, značke Golf.

Informácia o tom, že Golf to má poriadne nahnuté sa objavovali už dlhší čas, výraznejšie sa to do povedomia dostalo aj počas apríla 2022, kedy portál CarBuzz upozornil na slová riaditeľa značky, Thomasa Schäfera, ktorý uviedol, že budúcnosť Golfu je poriadne neistá a 8. generácia by mohla byť tou úplne poslednou.

Dôvodov bolo hneď niekoľko. Vo svojej podstate ale ide o hru čísel. Vývoj novej generácie je finančne náročnou operáciou a s ohľadom na aktuálny vývoj na poli automobilového priemyslu by to už ekonomicky nemuselo dávať veľký zmysel.

Prísnejšie emisné normy, postupný prechod smerom k elektromobilite, ale aj všeobecne rastúce náklady na výrobu a nižšie marže pre zachovanie predajov. To všetko boli časti neľahkej rovnice. Rozhodnúť o osude Golfa sa malo počas najbližších 12-tich mesiacov.

Vzdať sa ikonického mena by bola veľká škoda

Aktuálne to však vyzerá tak, že s ikonickou značkou sa predsa len počíta. Akurát už v plne elektrickej podobe a pravdepodobne rovno začlenenej do rodiny .ID. Výsledkom by tak mohol byť model Volkswagen ID.Golf. Aspoň tak to naznačuje spomínaný Thomasa Schäfer v novom rozhovore pre Autocar.

V rámci neho uviedol, že automobilka sa vonkoncom neplánuje vzdať legendárnej značky Golf. Pridržiavať sa síce bude svojich plánov v rámci elektrickej rodiny ID, no meno Golf ešte budeme počuť.

Upozornil aj to, že hoci je Volkswagen ID.3 vnímaný ako nástupca Golfu, v skutočnosti to tak nebolo zamýšľané a koncern sa na tento elektromobil pozerá skôr ako na „Golf Plus“. Vyzerá to teda tak, že Golf nikam neodchádza a žiť bude ako samostatná jednotka aj naďalej.

Náš tip
TEST Volkswagen e-Golf: Pohodlné mestské vozenie
21. novembra 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+