MojElektromobil

Prezentácie na podujatí Salón Elektromobilov 2020 v Košiciach sa venovali aj otázke štátnych dotácií na nákup batériových a plug-in hybridných vozidiel. Priamo od najpovolanejších sme sa dozvedeli najnovšie informácie o aktuálnom stave dotácií.

Veľká časť prezentácie sa však týkala aktuálnej výzvy na podporu budovania nabíjacích staníc, do ktorej sa môžu zapojiť aj podnikatelia. 

Adrian Krajňák a Vladimír Riška z odboru priemyselného rozvoja, MH SR sa spolu s Mgr. Michalom Dvoržákom a Denisom Fiedlerom zo Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA) venovali všetkým dôležitým informáciám o aktuálnych dotáciách na nabíjacie stanice.

V informáciami nabitej prezentácií “Dotácie na nabíjacie stanice: ako požiadať o podporu pre firmy a samosprávy” sa dozviete snáď úplne všetko, čo vás z tejto oblasti môže zaujímať.

Minimálne technické požiadavky, výška dotácií, možnosti ich získania, stanovené podmienky či vymedzenie základných pojmov. Toto všetko prechádzajú pekne krok za krokom.

Dozviete sa aj to, ako to je s roamingom, vyhradeným parkovaním a zberom údajov pre potreby vyhodnotenia výzvy. Okrem toho zistíte, aké nediskriminačné podmienky je nutné spĺňať, ako podávať žiadosti, a na čo všetko si treba dávať pozor.

Ako treba dokladovať splnenie jednotlivých podmienok a ako vyzerá proces schvaľovania žiadostí? Ako to bude s dotáciami ďalej? Chystá sa ďalšie kolo? Odpovede na tieto otázky na váš čakajú v priloženom zázname.

Náš tip
Salón elektromobilov 2020 Košice: akcia na východe sa vydarila | FOTOGALÉRIA
11. septembra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+