MojElektromobil

Existujú vozidlá rôznych druhov – športové, terénne, luxusné, či mestské… Niektorí výrobcovia sa ale snažia svojim zákazníkom poskytnúť čo najvyšší komfort pri jazde v aute. Keďže mnohí ľudia musia tráviť vo svojich vozidlách dlhý čas, je ideálne, aby bola výbava auta čo najpohodlnejšia. Preto sa švédsky výrobca automobilov Volvo rozhodol vytvoriť minivan EM90. Zamerali sa na komfortný interiér. Elektromobil sa oficiálne začal predávať v Číne. Informuje o tom internetový portál electrek.

Pojazdná obývačka v škandinávskom štýle

Volvo v novembri odhalilo svoj prvý elektrický minivan. Ten ale nemá slúžiť len ako prostriedok na prepravu z bodu A do bodu B. Naopak má slúžiť na maximalizovanie zážitku, ktorým môže byť aj čas strávený vo vozidle. Interiér bol vyvinutý s dôrazom na komfort a flexibilitu, či už na pracovné záležitosti, alebo trávenie voľného času s rodinou.

Obrazovka v zadnej časti vozidla | Zdroj: Volvo

EM90 nazvali aj “škandinávská obývačka na kolesách”, keďže ponúka luxusné sedadlá so zabudovanými masážnymi funkciami, držiakmi na poháre a sklápacím stolíkom. Sedadlá jednoducho rozložíte pomocou stlačenia jediného tlačidla. V zadnej sekcii vozidla nechýba ani masívna 15,6 ” obrazovka pre cestujúcich v druhom a treťom rade sedadiel.

Pohodlný interiér Volva EM90 | Zdroj: Volvo

Elektromobil ponúka priestranný interiér a rozsiahly úložný priestor. Minivan disponuje pokročilým softvérom na základe platformy Snapdragon Cockpit Platforms od spoločnosti Qualcomm. Čo sa týka pohonného ústrojenstva, elektromotor má výkon 200 kW a batéria s kapacitou 116 kWh poskytuje dojazd až 738 kilometrov. Predstavenie vozidla prebehlo pred tromi mesiacmi. Aktuálne bol spustený predaj vozidla v Číne, kde začína s cenovkou v prepočte okolo 106 000 eur.

Mohlo by vás zaujímať:

Medzi konkurenciu v kategórii luxusných elektrických MPV možno zaradiť napríklad Mercedes-Benz EQV, ktorý onedlho dorazí v modernizovanej podobe, hlavne čo sa týka pohonného ústrojenstva.

Mercedes Benz EQV TEST
Mercedes-Benz EQV

S novinkou na jeseň prišla aj čínska značka Voyah, spadajúca pod pomerne známy koncern DongFeng. Tá začala s predajom modelu Voyah Dream, ktorý ponúka akumulátor s kapacitou 108,7 kWh. Základá cena bola pre slovenský trh stanovená na 119 990 €.

Náš tip
Polestar 4 sa dostáva do predaja v Európe. Poznáme cenu
8. februára 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+