MojElektromobil

Volkswagen sa pripravuje na intenzívne posilnenie svojich záujmov v segmente elektromobility. Ako informuje portál InsideEVs, len pre americký trh má byť do roku 2030 uvedených 25 nových batériových elektromobilov. Na tento účel má automobilový koncern pripravených 7,1 miliárd dolárov.

Očakáva pritom, že masívne rozšírenie ponuky plne elektrických vozidiel sa pozitívne podpíšte aj priamo na predajoch. Ak sa ambiciózny plán skutočne podarí realizovať, znamenalo by to, že elektromobily budú na americkom trhu tvoriť až 55 % z celkových predajov vozidiel koncernu Volkswagen.

25 nových batériových elektromobilov v horizonte 7 rokov znie skutočne odvážne. Pablo Di Si, šéf Volkswagenu pre Latinskú Ameriku, ale priblížil, že plán stojí solídnych základoch. Veľkou pomocou pre znásobenie trhového podielu Volkswagenu sa má stať zákon zameraný na zníženie inflácie Inflation Reduction Act.

Desatina trhu

Práve jeho súčasťou sú štátne dotácie v maximálnej výške 7500 dolárov, ktoré je možné získať na nákup elektromobilu vyrobeného, respektíve poskladaného z väčšej časti v USA. Na všetky nové elektromobily od Volkswagenu bude možné získať maximálnu dotáciu, čo sa vraj v konečnom dôsledku prejaví tak, že automobilka na americkom trhu dosiahne trhový podiel 10 %. Dnes má na americkom trhu približne 4 %.

Hlavnú úlohu v tomto pláne budú zohrávať elektrické vozidlá pod značkou Volkswagen, ktoré sa majú postarať o získanie približne 5 % trhu. O druhú polovicu sa majú spoločnými silami pričiniť elektromobily značiek Audi, Porsche, Bentley a Lamborghini.

Dobehne Teslu

Koncern sa nespolieha len na úplne nové kúsky. V polovici roka 2022 začala americká produkcia známeho modelu Volkswagen ID.4, ku ktorému sa má počas budúceho roka pripojiť ID.Buzz. Pablo Di Si je vo svojich vyjadreniach poriadne odvážny. Verí, že Volkswagen bude schopný príležitosť rastúceho trhu využiť lepšie ako konkurencia a dobehne aj aktuálneho lídra elektromobilového priemyslu, Teslu.

Náš tip
Svetovým autom roka je opäť elektromobil. Toto je absolútny víťaz
12. apríla 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+