MojElektromobil

Automobilka Volkswagen už onedlho prinesie na trh svoj ďalší elektromobil. Vozidlo s názvom ID.7 je už takmer pripravené na predaj a práve teraz prebieha jeho posledné testovanie. Hovorí sa o dojazde až 700 km a jeho interiér a exteriér si môžeme pozrieť na ukážkových fotografiách. Informácie prináša portál CarWOW.

Oficiálne pôjde o elektrický sedan značky Volkswagen, ktorý by mal konkurovať vozidlám ako Tesla Model 3 či Hyundai Ioniq 6. V jeho kabíne nájdeme množstvo recyklovaných, ale aj recyklovateľných materiálov, čo zapadá do vízie udržateľnosti tejto spoločnosti. Okrem toho v nej nájdeme modernizovaný a najmä úplne nový informačno-zábavný systém, ktorý poteší nejedeného milovníka technológií.

Na ukážkových obrázkoch sa ID.7 nachádza stále pod ochranným polepom. Ten slúži na to, aby nebolo pred oficiálnym predstavením úplne poznať všetky jeho tvary a obrysy. Volkswagen použil špeciálny obal, ktorý symbolizuje QR kód, pričom jeden naskenovateľný má na svojom zadnom okne. Ani táto pokrývka však nezabráni tomu, aby sme videli, že pôjde o vozidlo spadajúce do kategórie “sedan.”

Volkswagen ID.7 | Zdroj: CarWow
Volkswagen ID.7 | Zdroj: CarWow

Najväčší fanúšikovia značky si určite všimli, že ID.7 sa veľmi nápadne podobá na koncept vozidla z roku 2022. Ten má názov Volkswagen ID.Aero a pravdepodobne tento konceptový model prerobili na dnešnú ID.7. Pri porovnaní konceptu s modelom ID.7 zobrazeným na najnovších fotografiách si tiež všimnete, že obe autá zdieľajú rovnakú klesajúcu líniu strechy a jemné záhyby na boku.

Interiér Volkswagen ID.7

Najväčšou novinkou a zároveň stredobodom pozornosti je obrovský 15″ dotykový displej, ktorý pripomína tie z konkurenčných Tesiel. Ten vyčnieva z palubnej dosky a pomocou neho dokážete ovládať takmer všetky funkcie vozidla. Ide o určitý posun od infotainmentu elektromobilov ako ID.3 a ID.4, ktoré mali viacej tlačidiel.

Volkswagen ID.7 interiér | Zdroj: CarWow
Volkswagen ID.7 interiér | Zdroj: CarWow

Volkswagen tiež potvrdil, že interiér ID.7 bude vyrobený z niekoľkých recyklovaných materiálov, rovnako ako Volkswagen ID.Buzz. Patria sem látky vyrobené z oceánskych plastov a recyklovaných fliaš, ako aj recyklované plasty vo výplni a izolácii auta. Sedadlá sú tiež nastaviteľné v 14 smeroch, rovnako tak aj vyhrievané a chladené.

Volkswagen ID.7: Cena a dostupnosť

Volkswagen ID.7 určite príde vo viacerých verziách, a preto informácia o 700 km dojazde nie je relevantná pre všetky z nich. Rovnako je možné, že tento dojazd platí len pri jazde po meste a nejde o kombinovaný dojazd. Samotný Volkswagen zatiaľ nepotvrdil, kedy sa má ID.7 začať predávať. V druhom štvrťroku 2023 sa však dočkáme jeho predstavenia, kde určite padne slovo aj o dátume výroby.

Očakávame, že sa tak stane čoskoro po jeho oficiálnom odhalení. Cenu zatiaľ tiež nepoznáme, no špekuluje sa, že má začínať niekde na úrovni 50 000 € za základnú verziu.

Náš tip
Tesla možno opäť zníži ceny svojich elektromobilov. Už v tomto roku
6. apríla 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+