MojElektromobil

Nemecká automobilka zahájila výrobu nového elektromobilu Volkswagen ID.7 v meste Emden na severozápade krajiny. Ide o najväčší a najluxusnejší elektromobil od Volkswagenu, ktorý nadväzuje na predchodcov, modely ID.4 a ID.5.

Automobilka na sociálnej sieti LinkedIn zverejnila príspevok, ktorý odpovedá na niekoľko dôležitých otázok. Novinka by mala podľa neho byť dostupná v nemeckých dílerstvách už počas tejto jesene. Ako je to s predajom na Slovensku, zatiaľ nevieme.

volkswagen id.7 zahajenie vyroby
Zdroj: LinkedIn (Volkswagen)

Nový Volkswagen ID.7 má priniesť dlhý dojazd, rýchle nabíjanie, priestranný interiér a intuitívne ovládanie. Má taktiež ísť o jeden z úplne nových modelov, ktoré výrobca predstaví v rokoch 2023 – 2026.

Fabrika v Emdene bude vyrábať tento model exkluzívne pre zákazníkov v Európe a Severnej Amerike, od roku 2019 bola prestavaná tak, aby spĺňala nároky na výrobu elektromobilov a momentálne zamestnáva približne 8 000 ľudí.

Volkswagen ID.7: Luxusný elektrický sedan s dojazdom 700 kilometrov

17.4.2023

Volkswagen len pred malou chvíľou oficiálne predstavil nový luxsuný elektrický sedan. Volkswagen ID.7 je tu a prichádza so zaujímavými parametrami. Napríklad dojazdom až 700 km, za ktorý sčasti môže aj veľmi slušný koeficient odporu vzduchu na úrovni len 0,23. O novinke informovala automobilka na svojom webe.

Novinka prichádza v dvoch verziách. Základný ID.7 Pro ponúka akumulátor s kapacitou 82 kWh (77 kWh využiteľných), neskôr príde aj verzia Pro S s väčším 91 kWh akumulátorom, z ktorého je využiteľných 86 kWh. V tomto prípade je k dispozícii aj DC nabíjanie s výkonom 200 kW, základný ID.7 Pro sa dokáže nabíjať výkonom 170 kW.

Volkswagen ID.7 exterier
Volkswagen ID.7 | Zdroj: Volkswagen

Dôležitou vlastnosťou pri nabíjaní, najmä v zime, je predohrev akumulátora. Ten sa spustí automaticky po tom, ako šofér do navigácie zadá ako cieľ ultra-rýchlu nabíjaciu stanicu. Dlhší dojazd a nižšiu spotrebu má zaručiť úplne nový elektromotor, ktorý bol vyvinutý samotným Volkswagenom. Podľa slov automobilky je efektívny a úsporný. Toto samozrejme otestujeme ihneď, ako sa nám vozidlo dostane do rúk.

Interiér v znamení luxusu

Luxusné vozidlo potrebuje aj luxusný interiér. Ten v ID.7 láka na kvalitné materiály, ktoré pochádzajú z udržateľných zdrojov. Samotný kokpit prešiel v porovnaní s aktuálnymi modelmi výraznou zmenou a razí novú filozofiu. Má byť akýmsi “obývacím miestom pre novú éru.”

Volkswagen ID.7 interier
Interiér Volkswagen ID.7 | Zdroj: Volkswagen

Chýbať samozrejme nesmie head-up displej s rozšírenou realitou, ktorý je dokonca v štandardnej výbave. V prípade konkurencie ide vždy o príplatkovú výbavu. Displej infotainmentu má uhlopriečku 15 palcov a prichádza s novým spôsobom ovládania. Niektoré tlačidlá sú k dispozícii neustále, takže sú veľmi ľahko vyhľadateľné. Celé menu je podľa Volkswagenu zjednodušené, intuitívne a prehľadnejšie.

Volkswagen ID.7 interier
Infotainment Volkswagenu ID.7 | Zdroj: Volkswagen

Z ďalšej výbavy tu máme napríklad klimatizované masážne sedadlá a lákať bude aj na novú panoramatickú strechu, ktorá nepotrebuje kryciu roletku. Obsahuje zatemňovacie sklo, ktoré je možné ovládať aj hlasom. Súčasťou interiéru je aj prémiový audiosystém Harman Kardon s výkonom 700 W, ktorý sa skladá zo 14 reproduktorov.

Volkswagen ID.7: Cena a dostupnosť na Slovensku

Nový Volkswagen ID.7 sa bude vyrábať v Nemecku od druhej polovice roka, v predaji by mal byť na jeseň. Neskôr v roku 2024 sa dostane aj na severoamerický trh. Cena elektromobilu Volkswagen ID.7 pre slovenský trh zatiaľ nebola stanovená.

Náš tip
Bude do roku 2035 spaľovacím motorom koniec?
22. augusta 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+