MojElektromobil

Spoločnosť Tesla už tento rok raz svoje ceny znižovala. Teraz analytik spoločnosti tvrdí, že by sme sa mohli dočkať ďalšej vlny zlacňovania vozidiel. Podľa neho má spoločnosť v krátkodobom horizonte priestor na znižovacie cien, informuje Teslarati.

Analytik spoločnosti Tesla, Dan Ives, sa vyjadril, že prvá vlna zlacňovania vozidiel spoločnosti bola veľmi šikovným krokom. Celkové predaje spoločnosti vzrástli, čo pomohlo aj akciám spoločnosti. Tie určite potešili investorov spoločnosti, ktorí mali v poslednej dobe plnú hlavu Elona Muska. Konkrétne znížila firma svoje ceny nasledovne: 

  • Tesla Model X: 120 990 $ -> 109 990 $
  • Tesla Model X Plaid: 138 990 $ -> 119 990 $
  • Tesla Model Y Long Range: 65 990 $ -> 52 990 $
  • Tesla Model 3 Performance: 63 900 $ -> 53 990 $
  • Tesla Model S: 104 990 $ -> 94 990 $
  • Tesla Model S Plaid: 135 990 $ -> 114 990 $

Aj kvôli niektorým Muskovým vyjadreniam na sociálnej sieti Twitter sa uskutočnil pokles hodnoty akcií spoločnosti Tesla. Mnohí mu dokonca vyčítali to, že okolo seba svojimi vyjadreniami vzbudzuje obrovský rozruch a rovnako sa venuje viac Twitteru ako Tesle.

Vzhľadom na štruktúru celkových predajných marží, ktoré má spoločnosť nastavené, môžu flexibilnejšie hýbať so svojimi cenami ako niektorí iní konkurenti. Do karát im hrá aj fakt, že cena batérií do elektromobilov sa v priebehu nasledujúcich mesiacov má výraznejšie znižovať. To vytvorí ďalší priestor na potenciálne zníženie cien, čo zatraktívni už tak dosť atraktívne elektromobily.

Jednou z najväčších konkurenčných výhod spoločnosti je jej záujem o inovácie. Počas dňa investorov predstavila spoločnosť svojim akcionárom rozpracované technologické aktualizácie pre nové ale aj už existujúce vozidlá. Rovnako sa v plánoch nachádzal aj predajný cieľ na tento rok.

Tesla chce v roku 2023 predať až 1,8 milióna vozidiel

V prvom štvrťroku spoločnosť celkovo predala viac ako 440 000 vozidiel, čo sa približuje k splneniu týchto cieľov. Akcionári sú presvedčení, že Tesla je na dobrej ceste splniť svoje ciele na rok 2023. V percentuálnom vyjadrení to predstavuje 50 % nárast oproti predchádzajúcemu roku. Spoločnosť sa ale viac zameriava na konkrétne číslo 1 800 000 predaných vozidiel. Či sa im to naozaj podarí sa dozvieme na konci roka, pomôcť tomu môže aj správa, že Cybertruck má prísť k svojim majiteľom už počas decembra 2023.

Náš tip
Elektrické kolobežky možno úplne zmiznú z ulíc Paríža
5. apríla 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+