MojElektromobil

Známa luxusná značka Bentley má za sebou obdivuhodnú históriu. Málo ľudí vie, že pôvodne vyrábali motory do lietadiel počas Prvej svetovej vojny. Až neskôr sa britská spoločnosť začala venovať výrobe automobilov. Dnes už spoločnosť funguje pod správou Volkswagenu. Najnovšie bola verejnosti oznámená správa, že firma končí s výrobou dvanásťvalcových motorov. Pripravuje sa tak na prechod na výrobu iba elektrických vozidiel. Informuje o tom portál Electrek.

Budovanie plánov pre elektrickú budúcnosť

Cez program zvaný „Beyond100“ Bentley plánuje všetky aspekty svojho biznisu premeniť na uhlíkovo neutrálne do roku 2030. Na tento cieľ plánujú minúť viac ako 3.4 miliardy USD. Plán zahŕňa aj výstavbu novej továrne v anglickom meste Crewe.

Bentley Batur
Bentley Batur | Zdroj: Bentley Motors

Napriek tomu všetkému je značka relatívne pozadu oproti konkurentom, doteraz totiž na trh nevyšlo jediné čisto elektrické vozidlo, v ponuke majú iba hybridy. Súčasťou plánu je ale vydanie jedného elektrického vozidla ročne od roku 2025, dokopy to bude teda hneď päť elektromobilov.

Koniec dvanásťvalcovému motoru

Z dielní Bentley prišlo rozhodnutie o ukončení výroby ich známeho dvanásťvalcového motora. Znamená to, že od budúceho roka bude značka ponúkať iba hybridné možnosti. Generálny riaditeľ Bentley sa k situácii vyjadril nasledovne: „naša progresívna cesta k udržateľnej luxusnej mobilite znamená zmeny v každej oblasti Bentley Motors. Keď sme v roku 2003 prvýkrát uviedli na trh W12, vedeli sme, že máme výkonný motor, ktorý poháňa naše autá aj značku dopredu. O 20 rokov a o viac ako 100 000 W12 neskôr nastal čas, aby sme túto dnes už ikonický motor vyradili, keďže robíme kroky smerom k elektrifikácii.“

Náš tip
Ford a LG vybudujú jeden z najväčších európskych závodov na výrobu batérií pre elektromobily
24. februára 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+