MojElektromobil

Volkswagen prvýkrát umožnil pohľad na tri najnovšie model aj na Slovensku. Predstavenie sa konalo na lodi Ponton umiestnenej na Dunaji, kde sme si na vlastné oči mohli pozrieť tieto modely. Všetky tri z nich prichádzajú aj v plug-in hybridnej verzii, a to nie len tak nejakej oklieštenej.

Volkswagen Tiguan

Nová faceliftová verzia populárneho SUV prinesie hneď niekoľko zmien v exteriéri ale aj interiéri a “pod kapotou”. Oproti predchodcovi môžeme očakávať väčší batožinový priestor o 37 litrov (652 litrov), špičkové svetlomety IQ.LIGHT HD Matrix, ale nechýba ani pohon 4×4. Aj teraz však model Tiquan ponúkne bez-emisnú jazdu, pretože prichádza aj v plug-in hybridnej verzii.

Táto verzia s názvom eHybrid dostáva vylepšenie batérie oproti svojmu predchodcovi. Tá ponúkne dojazd až 100 kilometrov na jedno nabitie, pričom podporuje aj rýchle DC nabíjanie s výkonom 50 kW. Batéria by sa tak nemala nabíjať vôbec dlho. Po novom tu nájdeme aj systém infotainmentu MIB4, 15 W bezdrôtovú nabíjačku alebo aj špeciálny multifunkčný ovládač.

Volkswagen Passat Variant

Dobu nezaspal ani najnovší Passat, ktorý prichádza v jeho zákazníkmi najobľúbenejšom prevedení – verzii kombi. Tentokrát narástol o 144 mm do dĺžky a zväčšil sa tak aj jeho rázvor, a to o 50 mm. O priestrannosť vo vnútri sa tak nemusíme báť. O lepší dojazd a celkovú spotrebu sa stará vylepšený koeficient odporu vzduchu na úrovni 0,25. Aj tu sme sa dočkali nabíjateľnej verzie.

Plug-in hybridný Passat dostane rovnako dojazd na čisto elektrický pohon až 100 km, čím predbehne väčšinu konkurencie. Rovnako ako Tiguan, aj Passat dostáva podporu 50 kW rýchleho DC nabíjania. Nový displej infotainmentu s 15″ uhlopriečkou umožní nastavenie vozidla a prispôsobenie všetkých dôležitých funkcií. S vozidlom presťahujete naozaj čokoľvek. Po sklopení zadných sedadiel dostanete ohromných 1 920 litrov priestoru.

Volkswagen Touareg

Len nedávno oslávil svoje 20. výročie a teraz tento obľúbený luxusný model prichádza v ďalšej verzii. Celkovo sa ho už predalo 1,13 milióna kusov po celom svete a vyrábajú ho v bratislavskom závode. Pri testovaní ho zobrali aj na letisko, kde zvládol ťahať za sebou Boeing 747 s hmotnosťou 155 ton. Ako aj vyššie spomínané modely, aj Touareg prichádza v nabíjateľnej plug-in hybridnej verzii.

Model s označením Touareg eHybrid prichádza s batériou s kapacitou 14,3 kWh, ktorá zabezpečí 50 km dojazdu na elektrický pohon. Dokážete ju nabiť z domácej zásuvky za 8,5 hodiny. Plug-in hybridný model prichádza len vo verzii Elegance, no napriek tomu má vyšší výkon ako tie so športovým balíkom. Rovnako ako Tiguan prichádza prvýkrát s špičkovými svetlometmi IQ.LIGHT HD Matrix, no tie dopĺňajú masážne sedadlá a zaujímavé podsvietené zadné logo. A cena? PHEV verzia začína s cenou 88 790 €. 

Náš tip
Nový rekord: Elektrický kamión prešiel 1000 km len s jednou zastávkou na nabíjanie
6. októbra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+