MojElektromobil

Britská energetická spoločnosť Mitie to myslí s elektromobilitou naozaj vážne. Do konca roka 2025 chce mať svoju flotilu vozidiel čisto elektrickú a vyzerá to tak, že sa to podarí. Najnovšia objednávka činí 650 úžitkových elektromobilov Volkswagen ID.Buzz Cargo, čím elektrická flotila spoločnosti presiahla hranicu 4000 vozidiel. Na tému upozornil portál Electrive.

Úžitkové elektromobily sú dôležité

Flotila spoločnosti je aktuálne elektrická zo 60 percent. Na dosiahnutie úplného prechodu zo spaľovacích motorov je potrebné, aby zakúpila ešte približne 2700 elektromobilov. Momentálne prevádzkuje okrem modelov od Volkswagenu aj elektrické dodávky Nissan a Vauxhall.

Volkswagen ID.Buzz
Volkswagen ID.Buzz Cargo

Jeden z nových ID.Buzz bol zároveň elektrickým vozidlom číslo 4000, a preto sa mu dostalo patričnej pozornosti. Do vozového parku bol začlenený počas špeciálneho ceremoniálu, na ktorom nechýbali ani politickí lídri krajiny.

Mohlo by vás zaujímať:

Mitie spolupracuje s firmou National Grid (prevádzkovateľ elektrickej siete v UK), pričom Mitie poskytuje služby správy zariadení vo viac ako 260 lokalitách. Zmluva na túto činnosť bola spoločnosti udelená v apríli 2023 na dobu 5 rokov s tým, že je možné ju predĺžiť o ďalšie 3. Vo vyhlásení Mitie uvádza, že elektromobilitu podporuje niekoľkými spôsobmi. Či už ide o elektrifikovaný vozový park alebo nainštalovaných viac ako 2800 nabíjacích miest v domácnostiach zamestnancov a u zákazníkov.

Dosiahnutie nášho 4000. elektromobilu vo flotile je významným míľnikom na našej ceste k dosiahnutiu flotily s nulovými emisiami do konca roka 2025. ID.Buzz Cargo bol ideálnou voľbou, pretože vozidlo uspokojí rôzne požiadavky a zvládne všetky účely, na ktoré bude použité.

eFleet Day 2024

O elektrických flotilách bude aj konferencia eFleet Day 2024. Tretí ročník jedinečnej konferencie spája odborníkov na elektromobilitu, zástupcov kľúčových inštitúcií a predajcov elektrických vozidiel s firmami, ktoré majú záujem o rozvíjanie ekologickej dopravy.

Odborné informácie, panelové diskusie, networking a osobné zoznámenie s najnovšími plne elektrickými vozidlami cez testovacie jazdy. To všetko a omnoho viac prinesie eFleet Day 2024. Registrácia prebieha na stránke www.efleetday.sk.

Náš tip
Elektromobil Roka 2024 powered by ČSOB Leasing: Vyberte najlepšie elektromobily a plug-in hybridy!
2. marca 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+