MojElektromobil

Značka Volkswagen predstavila nový model ID.3. Podľa tlačovej správy prichádza na trh dva a pol roka po uvedení jeho prvej generácie, ktorá bola po viacerých smeroch mimoriadne úspešná. Čo všetko prináša jeho modernizovaná podoba?

Nemecká automobilka predstavila oficiálny dizajn nového Volkswagen ID.3 už pred pár týždňami. Modernizovaný model obľúbeného elektromobilu má ostrejšie hrany v exteriéri, vylepšené technologické rozhranie a softvér. Okrem toho sú v interiéri použité nové materiály, ktoré by mali lepšie odzrkadľovať zelenú víziu spoločnosti.

Modelová rada ID.3 bola prvým vozidlom od Volkswagenu s označením ID. Vyrába sa od roku 2020 až dodnes na MEB platforme, ktorá je špecializovanou platformou elektrických vozidiel VW. ID nahradil model e-golf, ktorého produkcia bola ukončená v roku 2019. Hlavným dôvodovom bolo vtedy rozhodnutie automobilky orientovať sa prioritne na nové generácie elektrických vozidiel.

VW ID.3 Pro Performance 150kW

S výhodným financovaním cez VOKLSWAGEN FINANCIAL SERVICES

S akontáciou od 10% do 40% a dĺžkou splácania od 48 do 60 mesiacov.

Typ financovania: VW NEXT  s 3 možnosti ukončenia financovania:

  • Auto vymeníte za nové
  • Doplatíte zvyšnú sumu jednorazovo alebo si ju prefinancujete
  • Auto môžete vrátiť

Dĺžka splácania: 48 mesiacov

Akontácia: 40%

Ročný nájazd: 20.000 km

Spracovateľský poplatok: 0€

Značkové VW poistenie v splátke: PZP, HP, GAP, poistenie čelného skla, náhradné vozidlo

Mesačne za 387€ vrátane poistenia*

Základná verzia ID.3 v cenníkovej cene 37.990€

Posledná navýšená splátka: 15.166 €

*Kalkulácia platí pre právnickú osobu. Výška splátky sa môže meniť v závislosti od ceny vozidla a aktuálnej úrokovej sadzby. Viac info o možnostiach financovania vozidiel zn. VW nájdete na stránkach koncernovej lízingovky www.vwfs.sk  alebo u autorizovaných predajcov zn. VW.

Naskenuj QR kód a vypočítaj si svoju splátku!

Alebo počítaj tu: MOJA SPLÁTKA VW

Vylepšená aerodynamika a modernejší dizajn

S novým nárazníkom prichádzajú aj optimalizované otvory na prívod vzduchu a kapota je v porovnaní s predošlou generáciou dlhšia. Zadné svetlá sú na novom ID delené a svietia aj vo dverách batožinového priestoru. Čo sa týka aerodynamiky, predný nárazník v rohoch obsahuje zvislé otvory, ktoré okrem vylepšenia samotnej aerodynamiky vozidla plnia funkciu vzduchových zásteriek pre kolesá.

Vynovený dizajn pôsobí celkovo agresívnejším dojmom a vďaka novým prvkom bude každému na prvý pohľad jasné, že ide o novú generáciu ID.3.

Volkswagen ID.3 obsahuje hodnotný a trvalo udržateľný interiér

Interiér prešiel tiež modernizáciou. Kombinuje minimalistické prevedenie moderného dizajnu s materiálom Artvelours Eco. Ide o mikrovlákno, ktoré je vyrobené na 71 % z recyklátu z plastového odpadu. Svojimi vlastnosťami, vrátane vysokej odolnosti, je na prvý pohľad na nerozoznanie od bežne používaných materiálov v automobilovom priemysle.

Materiály interiéru | Zdroj: volkswagen-newsroom.com

Zmenou prešli tiež výplne dverí a niektoré povrchy, ktoré sú teraz mäkšie a na dotyk príjemnejšie. Okrem toho v celom interiéri novej ID.3 nie sú použité žiadne materiály živočíšneho pôvodu.

Volkswagen ID.3: Plánovanie trasy a nabíjanie bude ešte jednoduchšie

Nová generácia ID.3 disponuje sériovou funkciou Plug & Charge, kedy sa automobil po zasunutí kábla autentifikuje a automaticky sa spustí nabíjanie. Plánovanie jazdy pri dlhších trasách bude tak isto jednoduchšie, pretože plánovač trasy započítava prestávky potrebné na nabíjanie. Výsledná trasa je počítaná vždy spôsobom, aby sa elektromobil dostal do cieľa čo najskôr. Veľkou výhodou je, že plánovač tiež dokáže rozoznať už obsadené nabíjacie stanice a pri výpočte trasy ich neberie do úvahy.

Moderná a intuitívna koncepcia ovládania

Volkswagen ID.3 je vybavený najnovšou generáciou softvéru. Ten okrem efektívnejšieho fungovania vie prijímať aktualizácie OTA prostredníctvom mobilného dátového prenosu.

Volkswagen ID.3
Interiér | Zdroj: volkswagen-newsroom.com

Displeje budú rovnako, ako v prípade prvej generácii dva. Ten pred vodičom bude s uhlopriečkou 5,3″ a bude ho možné ovládať multifunkčným volantom. Hlavný dotykový displej sa nachádza v strede palubnej dosky, veľkosť uhlopriečky má 12″ a je určený pre navigáciu, telefón, médiá, asistenčné systémy a tiež nastavenie vozidla. Podľa slov výrobcu, tentokrát štruktúru v menu prispôsobili potrebám zákazníkov. Napríklad všetky možnosti sú prehľadnejšie a menu nabíjania sa nachádza už v prvej úrovni dotykového displeja.

Head-up displej na celej ploche predného skla

Head-up displej bude zahrnutý vo voliteľnej výbave a jeho súčasťou bude rozšírená realita. Všetky informácie ako rýchlosť, dynamické inštrukcie navigácie a iné bude zobrazovať na celej ploche čelného skla.

Head-up displej | Zdroj: volkswagen-newsroom.com

Vodič ich tak bude vnímať približne 10 metrov pred vozidlom čo je podľa dostupných informácii z hľadiska perspektívy vhodne prispôsobené a v prípade navigácie aj správne zobrazené.

Podľa prvotných informácií cena základného modelu ID.3 Life bude začínať na sume od 43 995 EUR vrátane DPH.

Náš tip
Rakúsko stavilo na zelenú mobilitu. Zmodernizuje verejnú dopravu

2. marca 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+