MojElektromobil

Spoločnosť Tesla nemá vo svete najlepšiu reputáciu čo sa týka kvality výroby. Množstvo zákazníkov sa zvykne sťažovať na veľké medzery medzi jednotlivými panelmi, nedostatky vo farbe karosérie, či vŕzganie vnútorných plastov. Pred pár dňami sa však objavila na Twitteri správa, v ktorej čerstvý majiteľ Modelu Y informuje o odpadnutí volantu počas jazdy na vysokorýchlostnej ceste, píše Insideevs.

Používateľ @preneh24 prišiel približne pred týždňom s informáciou, že mu počas jazdy na jeho úplne novej Tesle Model Y ostal volant vozidla v rukách. To ho vystavilo extrémne nebezpečnej situácii, pretože sa práve nachádzal spolu so svojou rodinou na diaľnici. Po znefunkčnení volantu sa vozidlo stalo takmer úplne neovládateľné a vodič bol nútený ho odstaviť na krajnici v ľavom pruhu.

Celá rodina sa tak z Tesly dlho netešila. Model Y si prevzali 24. januára a nešťastná udalosť sa odohrala hneď o týždeň na to, 30. januára. Neskôr celú situáciu objasnil viac a poznamenal, že mali celkom šťastie, že v tých chvíľach sa za ním nenachádzali ďalšie vozidlá. Používateľ tiež na Twitteri opísal, že stratil v Teslu celú svoju dôveru a chce plnú finančnú náhradu za automobil.

Dosť ho rozhneval aj fakt, že spoločnosť Tesla si dokonca od neho účtovala 104 dolárov za opravu elektromobilu. Túto sumu nemusel zaplatiť na mieste, v aplikácii mu však svietila ako „nezaplatený poplatok.“ Neskôr sa spoločnosť po zverejnení na Twitteri za tento krok ospravedlnila a poplatok stiahla.

Nestalo sa tak prvýkrát, rovnako tak nie je Tesla prvá s týmto problémom

Niečo podobné sa stalo už v roku 2020, kedy sa majiteľovi Tesly Model 3 po najazdení približne 550 km rovnako uvoľnil volant. Stalo sa tak pri cúvaní na príjazdovú cestu, takže sa neocitol v až tak nebezpečnej situácii. Vtedy Tesla ešte v ten istý deň vyzdvihla elektromobil a na druhý deň stál riadne opravený pred majiteľovým domom. Príčinou problému bola chýbajúca skrutka.

Tesla však nie je jediným výrobcom, ktorého postihol rovnaký problém. Je pravda, že keď sa stane niečo podobné, je okolo Tesly oveľa väčšie haló ako pri ostatných výrobcoch. V minulosti už aj Ford a Hyundai museli stiahnuť z trhu svoje vozidlá, v ktorých nastal konštrukčný problém. Najčastejšie v týchto prípadoch bola skrutka držiaca volant príliš krátka na to, aby ho správne udržala.

Náš tip
Počet vodíkových staníc aj v roku 2022 rástol
8. februára 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+