MojElektromobil

Už tomu bude viac ako 10 rokov, čo Tesla Model S prvýkrát vybehla na cesty, no stále dokáže nastavovať latku bezpečnosti vo svojej kategórii. V teste Euro NCAP sa nachádzali vysoko ako crossover Model Y tak aj sedan Model S, informuje portál Teslarati.

Euro NCAP (European New Car Assessment Programme) každoročne prichádza so svojim testovaním bezpečnosti automobilov. Vozidlá sú porovnávané v rámci svojich segmentov, z ktorých je potom vytvorený výsledný rebríček. Porovnanie “Best in class” sa robí počas každého kalendárneho roka a kritériá na zisk výsledných hviezdičiek sú stále prísnejšie.

Na zisťovanie najlepších vozidiel v kategórii sa používa vážený súčet výsledkov v jednotlivých oblastiach hodnotenia. Medzi ne patrí bezpečnosť: dospelých cestujúcich, detskej posádky, chodcov a bezpečnostné asistenčné služby vozidla. Je nutné podotknúť, že automobily sa hodnotia len podľa štandardných výsledkov a všetky ostatné bezpečnostné vymoženosti sa do testu nezahŕňajú.

Bezpečnosť posádky je v Tesle prioritou

Aj to môže byť dôvodom, prečo sa Tesla Model S a Model Y umiestnili na absolútnom špici vo svojich kategóriách. Je známe, že v Tesle patrí bezpečnosť posádky k jednej z najväčších priorít. Základnú bezpečnosť majú zvládnutú na jednotku, no dopĺňajú ju aj funkcie ako čiastočný autopilot alebo autonómna jazda.

Tesla Model S ovládla v roku 2022 kategórie “Executive Car” a “Pure Electric” organizácie Euro NCAP. To je pre vysoký počet a kvalitu konkurencie naozaj výborný výsledok.

Tesla Model Y ovládla kategóriu “Small Off-Road” Euro NCAP. Je zaujímavé že elektromobil vyhral túto kategóriu, keďže Model Y nie je až taký Off-Road ako ostatní konkurenti v tejto kategórii. Elektromobil získal až 5 hviezdičiek a jeho bezpečnosť je oproti ostatným dostatočne popredu. Len nedávno sme vás informovali o incidente, kedy rodina idúca v Tesle Model Y spadla spolu s autom do 76 metrov hlbokého útesu a ako zázrakom to všetci prežili.

Náš tip
Tesla Model S a Tesla Model X už objednáte cez slovenský konfigurátor
.

12. januára 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+