MojElektromobil

Sobotné stretnutie majiteľov elektromobilov v bratislavskom nákupnom centre máme za sebou. Môjelektromobil.sk, Tesla Owners Slovakia o.z. a DriveTesla.sk zorganizovali ešte pred akciou Salón Elektromobilov 2021 Bratislava menšie neformálne stretnutie, ktoré prekonalo očakávania. Zavŕšené bolo doteraz najväčšou kolónou elektromobilov na Slovensku a vyzbieraním sumy 445€ pre neziskovú organizáciu Svetielko Pomoci.

V Bratislave sa pred nákupným centrum Bory Mall stretlo približne 40 vozidiel na výhradne elektrický pohon. Na mieste síce prevládali elektromobily Tesla, najmä Model 3, no aj napriek tomu sa tu nachádzalo niekoľko zaujímavých noviniek od iných výrobcov. Menovite ide najmä o Volkswagen ID.4, nový elektrický Citroën ë-C4 alebo Honda e, ktorá okrem iného poslúžila aj ako elektrická zásuvka pre satelitný internet Starlink s funkčným pripojením.

Za zmienku určite stojí aj špeciálne upravený elektromobil Volkswagen e-Up! s plnohodnotným profesionálnym kávovarom. Ide o veľmi zaujímavý projekt automobilky Volkswagen a študentov, ktorí naplno využili potenciál elektrických vozidiel v čase, keď sa o takejto možnosti skôr iba rozprávalo. Prísun kofeínu bol teda zabezpečený a samozrejme nechýbala ani zábava. O tu sa postarali 3 elektromobily Tesla Model X so svojou tradičnou hudobnou šou.

Neformálnym stretnutím sme sa mohli navnadiť na akciu Salón Elektromobilov 2021 Bratislava, ktorá sa uskutoční už od 25. júna 2021 do 27. júna 2021. Zároveň však celé stretnutie malo aj hlbší význam, nakoľko súčasťou bola aj tombola so zaujímavými cenami. Napríklad spoločnosť GreenWay venovala nabíjaciu kartu s kreditom na 300 kWh. V rámci tomboly sa zbierali peniaze pre neziskovú organizáciu Svetielko Pomoci n.o.

Ako akcia prebiehala si môžete pozrieť v krátkom zostrihu.

15. júna 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+