MojElektromobil

Spoločnosť GreenWay, ktorá patrí medzi veľkých poskytovateľov nabíjacích staníc na Slovensku, mení cenník. Svojich klientov o tom v týchto dňoch informuje prostredníctvom e-mailu. Nový cenník obsahuje viacero zmien a do platnosti vstupuje od 1.6.2021.

GreenWay uvádza, že zmeny reagujú priamo na požiadavky klientov, pričom okrem úprav cien dochádza aj k zavedeniu nových kategórií nabíjacích služieb. V praxi má byť nabíjanie cenovo výhodnejšie než doteraz. 

Medzi ohlásené zmeny patrí zníženie mesačnej ceny programu Energia Plus na 7,90€, k čomu GreenWay pridáva voľných 30kWh na každý mesiac. V rámci programu Energia Max bude voľných 100 kWh mesačne. Poplatok sa v tomto prípade nemení a zostáva na sume 24,9€ mesačne.

V prípade štandardného cenového programu Energia Standard od 1.6.2021 dochádza k zníženiu ceny v kategórii 50kW staníc o 20% – z 0,49 €/kWh na 0,41 €/kWh. Do praxe vstupuje aj nová nová kategorizácia nabíjacích staníc podľa ich výkonu, s čím súvisí aj následná úprava cien nabíjania.

GreenWay – nový cenník od 1.6.2021

Najväčšou zmenou je spomínaná úprava kategorizácie nabíjania podľa výkonu. V porovnaní s doterajším cenníkom pribudla jedna nová kategória a v ostatných došlo k úprave rozmedzia nabíjacieho výkonu, podľa potreby aj ceny.

Pôvodne kategória DC nabíjania začínala s výkonom pod 40 kW, nasledovala kategória s rozmedzím 40 až 150 kW a končilo sa pri kategórii s nabíjacím výkonom nad 150 kW.

GreenWay – aktuálny cenník

V novom cenníku sa začína s DC nabíjaním do 25 kW, nasleduje rozmedzie 25 až 70 kW, potom 70 až 100 kW a štvrtá kategória pri DC nabíjaní predstavuje výkon vyšší ako 100 kW.

GreenWay – nový cenník od 1.6.2021

GreenWay teda pristúpil k pomerne razantnej zmene cenníka, ktorý rozdelil na viac kategórií a podľa toho upravil aj ceny nabíjania. V niektorých prípadoch sa pritom menila aj doba bezplatného pripojenia.

Drahší než konkurencia

Konkurenční prevádzkovatelia nabíjacích staníc Ejoin a ZSE Drive nemajú svoj cenník rozdelený až tak podrobne ako GreenWay. Sieť Ejoin, ktorá má stanice s nabíjacím výkonom maximálne 60 kW si účtuje 0,23 €/1 kWh, pričom sa neplatí žiaden mesačný poplatok. AC nabíjanie Ejoin poskytuje zatiaľ úplne zadarmo. V obidvoch prípadoch ide o lákavejšiu ponuku než v prípade siete GreenWay.

Keď sa pozrieme na cenník spoločnosti ZSE Drive, zistíme, že v programe bez mesačného poplatku (ZSE Drive Eco) pri používaní DC nabíjania zaplatíme 0,39€/1kWh a pri používaní AC nabíjania je cena stavená na 0,19€/1kWh.

Pri programe ZSE Drive Partner s mesačným poplatkom 9€ je cena pri AC nabíjaní stanovená na 0,09€/1kWh a pri DC nabíjaní je to 0,29€/kWh. Aj v tomto prípade to vyzerá tak, že obidva typy nabíjania sú lacnejšie, než v sieti GreenWay, kde zaplatíte viac aj pri programe s mesačným poplatkom 24,90€.

Náš tip
E-mobilita na Slovensku v roku 2021: Nová vlna dotácií či výstavba nabíjacích staníc
18. mája 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+