MojElektromobil
eAutoportal 1. decembra 2017

Spoločnosť SK Innovation oznámila, že investuje 655 miliónov eur do výstavby 7,5 GWh továrne na výrobu batérií do elektromobilov. Tie budú určené pre európskych výrobcov e-áut. Hlavným odberateľom batérií bude automobilka Mercedes-Benz. Bude sa jednať už o druhú veľkú továreň na výrobu batérií na území Maďarska.

Východná Ázia znova potvrdzuje svoje dominantné postavenie na trhu s batériami do elektromobilov. Kórejská spoločnosť SK Innovation totiž vybuduje novú továreň na výrobu tohto kriticky dôležitého komponentu elektrifikovaných vozidiel. Vyrastie v Maďarsku a podľa Reuters bude produkovať batérie o celkovej kapacite 7,5 GWh ročne.

Náš tip
BMW investuje 200 miliónov eur do centra na vývoj batériových článkov

tovaren na vyrobu baterii do elektromobilov sk innovation madarsko

S jej výstavbou sa začne vo februári 2018 a dokončená bude v roku 2020. Celkovo „zhltne“ 655 miliónov eur. SK Innovation má aktuálne jednu továreň v Južnej Kórei. Tá produkuje batérie s celkovou kapacitou 1,9 GWh za rok, pričom sa chystá zvýšiť produkciu na 3,9 GWh. Jej batérie putujú najmä do elektromobilov Kia Soul EV. Maďarská továreň tak bude mať takmer dvojnásobnú výrobnú kapacitu ako tá domovská. Odberateľmi batérií budú európsky výrobcovia automobilov, predovšetkým automobilka Mercedes-Benz.

Aj továreň Samsung SDI

Náš južný sused sa začína pomaly stávať európskou veľmocou v oblasti batérií do elektromobilov, minimálne v pomere kapacity batérií na jedného obyvateľa. V Maďarsku totiž zhruba pred pol rokom dokončila spoločnosť Samsung SDI továreň, ktorá je rovnakého zamerania. 30 km od Budapešti sa bude vyrábať 50 000 kusov batérií do elektromobilov ročne.

Zdroj: electrek.co

1. decembra 2017
Fotománia

+