MojElektromobil

Spoločnosť Samsung SDI usporiadala v Maďarsku oslavu, pri príležitosti dokončenia výstavby továrne na výrobu batérií do elektromobilov. Batérie sa tu začnú vyrábať už od druhého štvrťroku 2018, pričom ide o jednu z najvyspelejších tovární svojho druhu na svete.

S rozlohou 330 000 štvorcových metrov ide o poriadny kolos. Ten sa nachádza 30 kilometrov severne od Budapešti v meste Göd. Nová továreň by sa mala postarať o produkciu 50 000 batérií ročne. Primárnym cieľom je tieto batérie distribuovať výrobcom v Európe. Európskych automobiliek s vyšším záujmom o elektromobilitu pribúda. Samsung takto ušetrí nemalé náklady za prepravu a celkovo sa tým zjednoduší logistika a zrýchli doručenie batérií automobilkám.

Náš tip
„Mercedes“ bude vyrábať batérie do elektromobilov vo vlastnej „Gigafactory“
samsung sdi madarsko
Zdroj: hipa.hu

Továreň v Maďarsku je pritom iba tretia svojho druhu, ktorú má na starosti Samsung SDI. Jedna sa nachádza v Južnej Kórei a ďalšiu nájdeme v Číne. Ide tak o výrazný krok vpred na ceste k preniknutiu na európsky trh. Zaujímavé, že sa tak deje v čase, keď aj popredné európske automobilky presúvajú časť svojej výroby do Ázie. Napríklad Volvo plánuje vyrábať elektromobily v Číne a odtiaľ ich vyvážať do celého sveta.

Je pravdepodobné, že v najbližších rokoch sa chaotická situácia na trhu s elektromobilmi stabilizuje. Práve infraštruktúra je stále najväčšou prekážkou, a to po stránke nabíjania elektromobilov, ako aj ich výroby.

Zdroj: ElectricCarsReport, titulná fotografia: koreabizwire.com

eautoportal zdielanie

5. júna 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+